Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Karden’den İstanbul’a sembol

Karden İnşaat, residence, busidence, alışveriş ve yaşam merkezini buluşturan yeni projesi ‘Symbol İstanbul’u görücüye çıkardı.

Karma konsepti ve bulunduğu lokasyona kattığı değer dolayısıyla Symbol İstanbul’un sektöre iz bırakacak bir proje olduğunu ifade eden Karden Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Karadeniz, “Bu projeyi tasarlarken yaşadığımız şehre bir değer katmak istedik. Sektörde 10. yılımızı kutlarken 10 yıla bedel bir eser yapmaktı amacımız. Symbol İstanbul böyle doğdu” dedi.

Symbol İstanbul için 150 milyon TL yatırım yapılacağını ifade eden Karadeniz, projenin inşa süresi boyunca 500 kişiye istihdam sağlayacağını bildirdi. Karadeniz, Symbol İstanbul’da yaşam başladıktan sonra da ofis ve alışveriş-yaşam merkezlerinde 2 bin kişiye istihdam olanağı yaratılacağına işaret etti.

Symbol İstanbul’un kentin ihtiyaçlarına cevap verebilen bir proje olduğunun altını çizen Karadeniz, “Konumu, ulaşım çözümleri, spor merkezleri ve sosyal alanlarıyla Symbol İstanbul hayata dair her şeyi bünyesinde barındırıyor. Projeyi hayata geçirirken alanlarında en iyi olan isimleri bir araya getirdik” diye konuştu.

DOÐRU LOKASYONDA DOÐRU PROJE

KARDEN Proje Geliştirme ve Pazarlama Genel Koordinatörü Hakan Buvan ise, doğru lokasyon, doğru proje, doğru fiyat ve doğru tanıtım prensibi ile hareket ederek müşterilerinin beklentilerini maksimum seviyede karşılayan bir proje ürettiklerine dikkat çekti. Buvan, “Proje geliştirme sürecinde pazarlamaya yönelik uyguladığımız yöntem aslında dünya genelinde 1960 yılından beri uygulanan 4 PS yöntemidir” dedi.

Yerli yatırımcılar kadar yabancı yatırımcıların da projeye ilgi gösterdiğini belirten Buvan, “600’e yakın kesin talep aldık. Bunları değerlendirmeye başlıyoruz” dedi.