Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Kule Mobilya

PROJEDE TERCİH EDİLME SEBEBİ

“Kule Mobilya’nın Varyap Meridian projesinde tercih edilmesinin temel sebebi; 25 yıllık tecrübesi ve daha önce gerçekleştirmiş olduğu Uphill projelerini başarıyla sonuçlandırmış olmasıdır. Ayrıca, TSE ve ISO 9001/ 2008 kalite belgelerine sahip çağdaş teknolojisi, deneyimli tasarım ve imalat kadrosu da bu tercihin diğer tamamlayıcı sebeplerindendir. Firmanın en önemli özelliği yaptığı toplu ve bireysel işlerde, kaliteden ödün vermeden daima aynı özeni göstererek çalışmasıdır. Kule Mobilya, yarattığı özgün tasarımların yanı sıra kaliteli servisi ile de sektöründe lider firmalardan biridir. Tasarım aşamasından montaj sonrasına kadar, müşterilerimize her türlü hizmeti sağlamak ilkemiz, üstün kalite, güvenilirlik ve sınırsız hizmet amacımızdır.”

KULLANILAN ÜRÜNLER

“Kule Mobilya İtalyan ERREBI mutfak dolaplarının yanı sıra, KuleDoor marka kapıları ve yine kendi imalatı olan portmanto ve banyo dolaplarıyla Varyap Meridian projesinde yer almaktadır. Aynı zamanda binalardaki örnek daireler, giriş resepsiyon bankoları ve tüm ahşap işleri Kule Mobilya tarafından yapılmaktadır. Mutfakta seçilmiş olan ERREBI markası, sektöründe 30 yılı aşkın bir imalat tecrübesine sahiptir. Firmanın en çok tercih edilen modellerinden biri olan EVERYDAY zarif, pratik ve fonksiyonel bir tasarıma sahiptir. İncelik ve sadeliğin uyumunu ahşabın sıcaklığıyla birleştiren bu modelde, parlak lake veya ahşap görünümlü polimerik kapaklar kullanılmaktadır. Renkler; dairelerin tiplerine göre pelesenk ve parlak krem veya sadece parlak kremdir. Varyap Meridian projesinde kullanılan kapılar özel tasarım olup, kasalar beyazlatılmış meşe kaplama, kanatlar ise ince metal bantlı ve mat lakeden oluşmaktadır. Kullanılan kilit ve gizli menteşeler ise Hafele markadır. Kule Mobilya’nın imalatını yaptığı mobilya tipi kapılar KuleDoor ismi altında tescillidir. TSE ve ISO 9001/2008 kalite belgeli tüm Kule Door kapıları, Sanayi Bakanlığı tarafından onaylı, 2 sene geçerliliği olan bir garanti belgesine sahiptir. Meridian banyo dolapları, Varyap tarafından seçilmiş olan Ideal Standart marka kendinden lavabolu akrilik tezgahlara uygun olarak imal edilmiştir. Ebeveyn ve genel banyoda, malzeme olarak alpi meşe kaplama kullanılmıştır. Lavabo üst kısmında bulunan ayna kapaklı kendinden ışıklandırmalı dar dolap, ihtiyaçları karşılamak amacıyla tasarlanmış, estetik ve fonksiyon düşünülerek alt kısmına bir de etajer eklenmiştir. Misafir WC’lerde ise küçük alanda geniş ve ferah bir görüntü vermek adına dolapsız, sadece ayna ve etajerli bir mobilya sistemi düşünülmüştür. Burada ise malzeme doğal meşe kaplamadır. Kule Mobilya imalatı banyo dolapları, kapılarda da olduğu gibi, Sanayi Bakanlığı tarafından onaylı 2 sene geçerliliği olan bir garanti belgesine sahiptir.”

KULE MOBİLYA´NIN UYGULAMA VE PROJE ÇÖZÜMLERİ

“Projelendirme aşamasında Kule Mobilya ve Varyap Meridian mimari ekipleri arasında koordineli bir çalışma yapıldı. Meridian binalarının kendine has tasarımının getirdiği duvar çeşitliliği ve buna bağlı değişen taşıyıcı sistemi bazı yerleşim zorlukları yarattıysa da; bu zorlukların üstesinden başarıyla gelindi. Projelendirme kadar montaj aşamasında da, tüm Varyap çalışanlarının firmamıza verdiği destek sayesinde her türlü problem çözüme ulaştırıldı ve ortaya çok güzel bir proje çıktı.”