Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

KYK Yapı Kimyasalları

KYK Yapı Kimyasalları 2001 yılında Eskişehir fabrikasında başlattığı üretimini, bugün bir yapının üretiminde ihtiyaç duyulabilecek hemen tüm yapı kimyasallarını ürün portföyünde bulunduran, 4 üretim tesisiyle pazara hizmet veren bir büyüklüğe ulaştırdı. Yıllar içerisinde büyüyen ürün gamıyla birlikte pazardan aldığı pay hızla artan firma, şu anda Türkiye’nin önde gelen yapı kimyasalı üreticilerinden… KYK, Eskişehir fabrikasında başlayan üretimini Samsun, Adana ve Diyarbakır fabrikaları ile sürdürüyor, yeni yatırım kararlarıyla da hızla büyümeye devam ediyor.

KYK Yapı Kimyasalları yeni yatırımlarla büyürken, faaliyetlerinin her aşamasında sürdürülebilir mükemmelliği yakalamak adına EFQM Mükemmellik Modelini bir yönetim anlayışı olarak benimseyerek çalışmalarını da bu doğrultuda yürütüyor. Yönetim felsefesi olarak belirlediği sürdürülebilir mükemmelliğin peşinden koşarak, paydaş memnuniyetini maksimum seviyede tutmayı hedefleyen firma “EFQM Mükemmellikte Yetkinlik 4 Yıldız” belgesini alan ilk yapı kimyasalları firması… Diğer taraftan sektördeki gelişmeleri ve ihtiyaçları yakından izleyerek hızlı bir şekilde yanıt vermek için Ar-Ge departmanına büyük bütçeler ayıran KYK’nın Ar-Ge mühendisleri ve ürün sorumluları innovasyonlar sa€layacak flekilde imza atıyor.

EŞSİZ BİR EÐİTİM İNOVASYONU: KYK TANITIM TIRI

Tüm bunlarla birlikte yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi olan ve sektörel bilinçlenmeyi hedefleyen uygulamacı eğitim seferberliğini bir adım öteye taşıyan firma, 2009 yılından bu yana Tanıtım Otobüsü ile Türkiye’nin dört bir tarafında en kılcal noktalara kadar eğitim hizmeti götürürken, bu projeye dahil olan KYK Tanıtım Tırı ile konforlu ve teknolojik donanıma sahip konferans salonunda verdiği eğitimleri sürdürüyor. Tanıtım Tır’ı sektörde ilk ve tek olma özelliğini taşıyor. Yurt dışında üretimi gerçekleşen, taşıdığı teknolojik özellikleri ve üretim kalitesiyle eşsiz tır; 50 kişilik gruba aynı anda seminer vermeye imkan sağlayan donanımı ve teknolojik altyapısıyla sektöründe çığır açacak bir eğitim inovasyonu…

KYK Tanıtım Tır’ının öncelikli hedefi; yapılan toplantılarda paylaşılan yapısal çözümler ve sektördeki yeniliklerle inşaat sektöründe faaliyet gösteren uygulamacıların ve sektör profesyonellerinin mesleki yaşantılarına katkıda bulunmak. Aynı şekilde Türkiye çapında üniversitelere de misafir olunarak, teknik detay içerikli seminerlerle geleceğin sektör profesyonellerinin mesleki bilgilerine katkıda bulunulması amaçlanıyor.

Şimdiye kadar İstanbul Teknik Üniversitesi, Adana Çukurova Üniversitesi, Kayseri Erciyes Üniversitesi ve Mersin Üniversitesinde gerçekleştirilen seminerlerle mimarlık ve mühendislik öğrencileri ile buluşuldu. Bundan sonraki süreçte de KYK Yapı Kimyasalları, Türkiye’nin önde gelen diğer üniversitelerinde seminerlere devam ederek sektörel bilinçlenmeye katkılarını sürdürecek.