Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Mall Of İstanbul’un eğlence merkezi Forrec’ten

Torunlar GYO’nun Mahmutbey’de geliştirdiği “Mall of İstanbul” projesinin alışveriş merkezi içerisindeki eğlence alanlarının tasarımlarını dünyanın önde gelen şirketlerinden Kanadalı Forrec üstlendi. 40 yıldır dünyanın farklı noktalarında eğlence tasarımı yapan Forrec’in referans projeleri arasında; Mall of America’daki Nickelodeon Universe, Almanya, Malezya ve ABD’deki Legoland’ler, Florida’daki Universal Stüdyoları, Orlando’daki Macera Adası ve Kanada’daki Wonderland bulunuyor.

DÜNYA TRENDLERİ TÜRKİYE’YE TAŞINACAK

Mall of İstanbul’u her alanda fark yaratan rekabetçi bir proje olarak geliştirdiklerini belirten Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, “Forrec projemize özgü özel bir tasarım yaparak eğlence alanındaki son dünya trendlerini Mall of İstanbul aracılığıyla Türkiye’ye taşıyacak” dedi.

Proje içerisinde yer alan eğlence parkı 12 bin metrekarelik alanıyla Türkiye’nin en büyük kapalı eğlence merkezi olacak. AVM içerisinde yer alan 350 ulusal ve uluslararası mağazası, yüksek teknolojiye sahip eğlence ve oyun alanları, snowparkı, 15 salonlu sineması, temalı müzesi, dünya ve Türkiye’nin yöresel mutfaklarını bir araya getiren Gourmet Center’ı, botanik parkı ile ziyaretçilerine alışveriş ve eğlence deneyimini bir arada sunacak. Restoran ve kafelerin yer alacağı açık caddede iç sirkülasyon için kullanılacak nostaljik ‘hatlı tramvay’ projenin öne çıkan özellikleri arasında.