Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Muğla’ya yeşil dostu fuar merkezi

Team Fores ekibi Muğla’da “Kent Platformu ve Fuar Merkezi” projesini hayata geçirecek. Yakın zamanda yapımına başlanacak olan projenin en önemli özelliği arsada yer alan mevcut ağaç dokusunu koruyarak inşa edilecek olması.

Projenin öncülüğünü Ticaret ve Sanayi Odası üstlenirken, diğer fon ajansları, İl Özel İdaresi ve Muğla Belediyesi’nin de katkı ve desteğini alıyor. Fuar alanı için Serter Karataban ve Berke Debensason önderliğinde Team Fores ekibi çalışıyor.

KENTE YAKLAŞANLARA KUCAK AÇIYOR

Aydın yönünden gelerek Muğla girişinde yer alan ve Akçaova’nın hemen bitiminde bulunan “Muğla Kent Platformu ve Fuar Merkezi” kent merkezine 4 km uzaklıkta bulunuyor. 82.000 m²’lik alana sahip eğimli arazinin en alt ve en üst noktaları arasındaki kot farkı 42 metre.

Tüm vadi ve Akçaova, arazinin tepe noktasından genel bir seyir keyfi verirken, bu yönden gelen günde yaklaşık 40.000 araç Muğla’ya girmeden önce son olarak bu tepe noktası tarafından karşılanıyor.