Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

One Ortaköy Başka Ortaköy yok

İstanbul’un gözde semtlerinden olan Ortaköy’de yükselen One Ortaköy projesi konumunun yanında tasarımıyla da ön planda. Bilgili Holding’in hayata geçirdiği yapının projelendirmesini ünlü mimar Gökhan Avcıoğlu yaptı.

İstanbul’un en özel tasarımlı butik projelerinden biri olarak öne çıkan One Ortaköy, 6797 m² arazi üzerine kurulu toplam 17.713 m² inşaat alanından oluşuyor. Proje 98 ile 325 m² arasında değişen konut tipleri, 6 kat konut, yer altında 3 kat otopark ve depo alanları ile toplam 95 konutu barındırıyor. Proje 24 saat güvenlik hizmeti veren, her daireye özel 2 kapalı otopark ve misafir otoparkı bulunduran, fitness center, sauna, buhar odası, kapalı ve açık yüzme havuzu gibi fırsatlar sunuyor.

Projeyi benzerlerinden ayıran özelliklerin başında tüm çatının yeşil alanla kaplı olması geliyor. Özel peyzajlı çatı bahçeleri ve çatıda 2600 metrekarelik yürüyüş alanı sakinlerine doğayla iç içe bir yaşam sunuyor. One Ortaköy’de çatıda boğaz köprüsü ve boğaz manzarası eşliğinde açık yüzme havuzu keyfi de mümkün.

TASARIM ÇÖZÜMÜ GAD’DAN

Projenin formu, cephesi ve genel organizasyonu bağlamsal elemanlar etkisinde gerçekleşen deneysel stratejiler serisiyle birlikte geliştirildi. GAD’ın tasarım çözümü, alana dağılan çeşitli programların kullanımıyla etkili kılındı. Binanın çatısı rekreasyon alanları olacak şekilde peyzajlandırıdı. Yeşil çatılar bina kütle görüntüsünü küçülterek mevcut topografyayla kaynaşmasını sağlıyor. Binayı saran doğal taş cephesi, doğal yamaç dokusuyla harmanlanıyor.