Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Peryal Yalıtım

Isı, su ve ses yalıtımı üzerine uzmanlaşmış olan Peryal Yalıtım, geniş uzman kadrosu ile yalıtım üzerine profesyonel bir çözüm üreticisi. Geleneksel yalıtım çalışmalarını kalite, teknoloji ve uzmanlıkla birleştiren firma, ihtiyaca göre çözüm üretme ilkesiyle hizmet veriyor. Mantolama ve ekolojik yalıtım sıvası ile yalıtım çözümleri sunan Peryal, su yalıtımındaki iddası ve sunduğu çatı, otopark çözümleriyle öne çıkıyor.

PERLİTLİ EKOLOJİK YALITIM SIVASI

Sektörde genel olarak bilinmeye başlanan perlitli, havzalı veya ikisini bir arada barındıran yapıda birbirinden farklı türleri olan ekolojik yalıtım sıvaları; hiçbir kimyasal maddeyi bünyesinde barındırmayan, tamamen topraktan doğal halde çıkıyor. Ekolojik yalıtım sıvası geliştirmeleri ve laboratuar çalışmaları sonucunda ortaya çıkan verilerde ısı, ses ve yangın yalıtımını en iyi şekilde gerçekleştiren malzeme perlit, Peryal’in tercihi… Malzemeyi ürün haline getirmek için kullanılan malzemelerin organik olması nedeniyle de tamamen ekolojik olan bu sıvalar; doğaya zararlı, kanserojen madde barındırmıyor. Peryal’e göre perlit geleceğin yalıtım malzemesi…

Uzun ömürlü olan, hafif ve binaya ek yük bindirmeyen Perlit Ekolojik Yalıtım Sıvası, sadece mantolama gibi tek bir amaca hizmet etmiyor; su, ses ve yangın yalıtımı da sağlıyor. Metreküpte yalnızca ortalama 350-400 kg yük bindiren Perlit, 400 kiloyla 15 tonluk kumla aynı işlevi görüyor. Her binada uygulanabilen Perlit; dış cephede, tabla betonların üzerinde, çatılarda uygulanabiliyor. Bunun amacı ısı köprüsü oluşturmadan ısı değerini tutmak. Nefes aldığı için rutubet, nem, koku gibi herhangi bir olumsuzluğa sebep olmayan ürün, ses geçirmediği için de tabanlarda veya kat aralarında, iç duvarlarda kullanılabiliyor.

Uygulama alanı çok geniş olan Perlit, yapı olarak da oldukça farklı. Kendi hacminin 24 katı su emer; ancak ürün haline gelirken kullanılan yardımcı malzemelerle birlikte çok iyi bir itici özelliğe ulaşır. Kılcal çatlak denilen veya üç-beş santimlik çatlaklardan suyu içeriye almaz.

PERYAL YALITIM MERKEZİ

Mehmet Akif Mah. Elalmış Cad. Cumhur Sk. No: 1 Ümraniye/İstanbul

T: +90 216 508 1041

F: +90 216 508 1042

E: bilgi@peryal.com.tr

W: www.peryal.com.tr