Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Real Madrid, Adası için yatırımcı arıyor

Dünyanın en büyük spor kulüplerinden Real Madrid’in Dubai’nin Ras El Khaimah bölgesinde 1 milyar dolarlık yatırımla kurulacak adası kulübe yıllık 25 milyon Euro gelir sağlayacak.

Futbol ve eğlence temalı parkın 2015 yılının ocak ayında hizmete girmesi planlanıyor. Yılda bir milyon kişinin ziyaret etmesi beklenen adada lüks oteller, başta futbol olmak üzere çeşitli spor dalları için sahalar ve salonlar, sinemalar, müzeler, SPA merkezleri yer alıyor.

YATIRIMCI DESTEÐİ

Real Madrid’in, projeyi tam zamanında çalışır hale getirebilmesi için bir dizi yatırımcının desteğine ihtiyaç duyacağı belirtiliyor. 500 kilometrekarelik adanın finansmanı için daha fazla yatırımcı arayışına giren İspanyol kulüp, bunun için BAE’de bir road-show düzenleyerek, hem Avrupa hem de Orta Doğu’da banka ve özel finansal ortak arayışına çıkacak.

2011 yılında Fly Emirates havayolu şirketiyle 5 yıllık sponsorluk anlaşması imzalayan Real Madrid, Birleşik Arap Emirlikleri ile olan ticari bağını daha da geliştirdi. Birleşik Arap Emirlikleri’nin Ras Al Khaimah bölgesinde açılacak adayı tanıtan kulüp başkanı Florentino Perez, “Hedef, Real Madrid’ten keyif alan milyonlarca vatandaşa dünyada tek olan bir tesis inşa etmek. Real Madrid ve futbola odaklanmış temalı parkı ile turistik bir tesis olacak. Burayı ziyaret eden, futbol tarihinin en iyi kulübünün bir parçası olacak” dedi.