Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Şantiyelere Case’li çözümler

Dünyanın önde gelen full-line iş makinesi üreticisi olan Case iş makineleri yeni model ürünleri ile özellikle inşaat sektörüne yönelik çözümler sunuyor. 100 yıllık bir geçmişi olan CASE ürünleri inşaat alanlarındaki ihtiyaçlara düşük yakıt, yüksek performans ile cevap veriyor. Bir çok ülkede en çok tercih edilen Case bekoloderleri, aynı zamanda bu ürünün mucidi olarak da biliniyor. Yeni T serisi bekoloderleri 580T ve 695ST ile özel dizayn edilen ve geliştirilen, uzayabilen döküm boom, ekstra güçlendirilmiş yükleyici kolları, Tier 3 standartlarındaki motoru ve yüksek konforlu operatör kabini ile inşaat sahalarında verimli çalışmanın yolunu açıyor.

Korumalı hidrolik silindirler ve hatlar, ekstra aydınlatmalar, klima, 20” jantlar, ağır hizmet arm ve boom, ağır hizmet şase gibi özellikleri ile dikkat çeken yeni T serisi bekoloderler düşük ses düzeyi ile şehir içi uygulamalarda gereken standartları karşılıyor. Ayrıca şehrin dar sokaklarında ve binalarında kentsel dönüşüm veya yıkım gibi işlerde Case’in Mini Ekskavatörleri devreye girerek ihtiyaç duyulan serilik ve kompaktlığı sunuyor.

MİNİ YÜKLEYİCİ

Case’in SR serisi mini yükleyicisi de yine inşaat sektöründe büyük beğeni topluyor. Özellikle tasarım olarak yenilikler getiren SR serisi mini yükleyicilerde iş ve şantiye koşulları, iklim, iş güvenliği gibi pek çok parametre göz önüne alınarak yeni bir konsept yaratılmış durumda. Yeni SR serisi mini yükleyicilerde zorlu çalışma koşulları için şase güçlendirmesi yapılırken, yüksek denge ve taşıma kapasitesi için dingil mesafesi uzatıldı. SR serisi mini yükleyicilerde operatör konforunu da dikkate alarak kabini %25 büyütüldü. Kazı ve yükleme amaçlı geliştirilen SR serisi mini yükleyicilerin 49 hp’lik SR130 modelinden başlayarak 52 hp’lik SR150, 82 hp’lik SR220 ve 90 hp’lik SR250 modelleri pazara sunuluyor.

TELESKOPİK YÜKLEYİCİLER

Case’in TX serisi olarak pazara sunduğu teleskopik yükleyiciler 12,5 m’den 17 m’ye kadar kaldırma yüksekliği ile geniş bir kullanım aralığı sunuyor. Özel tasarlanan ve makinenin yan tarafında görüş açısını engellemeyecek şekilde yatay konumlandırılan Case motoru 99 hp’dan 118 hp’a kadar güç üretebiliyor. Güçlü motoru ve pompası ile hidrolik boomu sayesinde 4500 kg’a kadar taşıma kapasitesine sahip Case TX serisi teleskopik yükleyicilerin 17 metreye kadar uzayabilen birbirinden farklı ihtiyaçlara yönelik değişik modelleri bulunuyor. Çukurova Ziraat tarafından distribütörlüğü yapılan Sumitomo ekskavatörleri, Ammann yol ve asfalt silindirleri, Hyster forkliftleri ve Astra ağır hizmet kamyonları da yine inşaat sektörünün ihtiyaçlarına değişik özellikleri ile cevap veriyor.