Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Sapa Yapı Sistem | Türkiye

PROJEDE TERCİH EDİLME SEBEBİ

Sapa Yapı Sistem, Türkiye’de 14 yıldır faaliyet gösteren ve mimari alüminyum sistemler konusunda sektörün öncü firmalarından olan İsveç merkezli bir firmadır. Sapa Yapı Sistem, çoğunlukla proje bazlı çalışan ve bu projeler için özel ürünler geliştiren, mimarlar, danışmanlar ve diğer proje ortakları ile iletişim halinde olan bir yapılanmaya sahiptir. Bu anlamda ürünleri; ileriye dönük ve yüksek performanslı, müşterilerin en konforlu şekilde kullanabileceği ve çok yüksek yapı koşullarında bile rahatlıkla kullanılabilinen sistemlerdir.

KULLANILAN ÜRÜN VE SİSTEMLER

İstanbul- Ataşehir’de inşa edilen Varyap Meridian projesi yükseklikleri 96 metre ve 240 metre arasında değişen 5 konut bloğundan oluşmaktadır. Projede 1500 konutun yanı sıra ofis ve mağazalar da yer almaktadır. “International Property Awards”da “Avrupa’nın En İyi Gayrimenkul Projesi” ve “En İyi Yüksek Bina” ödüllerini alan proje için Sapa Yapı Sistem, Elegance 72 panel cephe sistemini önermiştir. RMJM (New York) Mimarlık ofisi tarafından LEED sertifikasına uygun ve çevre dostu olarak tasarlanan bu projede için Sapa Yapı Sistem projeye özel olarak geliştirdiği Elegence 72 panel cephe versiyonu ile cepheden kaynaklanabilecek ısı kayıplarını minimuma indirmiştir.

BU PROJE İÇİN PANEL CEPHE SİSTEMİ ÖNERİLMESİNDEKİ EN ÖNEMLİ UNSURLAR

  • Yüksek yapı grubundaki binalar için inşaat devam ederken iskele gerektirmeden panel cephe modüllerinin monte edilebilmesi ve zaman kazanılması
  • 240 metrelik bir binanın cephesininden beklenen performans değerlerinin ancak panel cephe sistemi ile sağlanabilmesi
  • Panel cephe sistemi modüllerinin tamamıyla atölyede hazırlanması ve şantiyede işçilik gerektirmeden yerine takılabilmesi prensibi ile projede en üst kalitede imalat yapılabilmesi
  • Projeye özel dizayn edilen versiyon ile üstün termal performans sağlanması