Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Suyabatmaz Demirel Mimarlık’a Cannes’dan iki ödül

Prestijli mimarlık dergisi Architectural Review tarafından organize edilen “MIPIM AR Future Projects Awards 2012’de Suyabatmaz Demirel Mimarlık’ın iki ayrı projesi birincilik kazandı. Türkiye’den bir mimarlık ofisinin ilk kez iki ödül birden kazandığı yarışmada Mimar Hakan Demirel ödüllerini teslim aldı.

Bu yıl onuncusu düzenlenen gayrimenkul sektörü zirvesi MIPIM’in mimari yarışması köklü İngiliz mimarlık dergisi Architectural Review (AR) işbirliğiyle gerçekleştirildi. Kentsel projeler, rejenerasyon ve master plan, yüksek yapılar, karma yapılar, ofisler, konutlar, perakende ve rekreasyon, retrofit ve sürdürülebirlilik olmak üzere dokuz ayrı kategorinin en iyilerini belirleyen uluslararası ödül programında, Çin’den Brezilya’ya, Danimarka’dan Abu Dabi’ye uzanan çeşitli projeler ödüllendirildi.

2012 MIPIM AR Future Projects ödüllerinde “Yüksek Yapılar” kategorisinde birinciliği Suyabatmaz Demirel’in TAO Gayrimenkul için İstanbul Finans Merkezi’nde tasarladığı Tao Tower projesi kazandı. Suyabatmaz Demirel’in birinciliği kazanan diğer projesi ise “Retrofit” kategorisinde İstanbul Göksu’daki Halat Fabrikası Loftları oldu.