Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Tekimsan Ltd Şti Pina Havuz

PROJEDE TERCİH EDİLME SEBEBİ

“Tekimsan Ltd – Pina Havuz, imza attığı başarılı projeleri, sahip olduğu güçlü referansları, konusunda uzman geniş kadrosu ve sektörel tecrübesi; üretici ve ithalatçı olmasından kaynaklanan optimum fiyat ve kalite dengesini başarıyla birleştirebilen sektörün sayılı firmalarından olması nedeniyle Varyap Meridian projesinde tercih edilmiştir. Pina Havuz olarak firmamız tüm üretim ve hizmetlerini TS EN ISO 9001 kalite belgesi kapsamında gerçekleştirmektedir.”

PROJEDE KULLANILAN ÜRÜNLER

“Tekimsan Ltd. Şti. olarak 30 seneyi aşkın bir süredir Pina markası adı altında yüzme havuzu ekipmanları ve PVC boru ek parçaları üretmekteyiz. 1981 senesinden günümüze üretimlerimiz optimum fiyat ve kalite dengesini başarıyla korumuştur. Günümüzde firmamız üretimimizin yanısıra, ithalat ve toplam 61 ülkeye yaptığımız ihracatla daha da gelişerek, tüm ürünleriyle başarılı bir üretici olmuştur. Varyap Meridian projesi havuz filtrasyon sistemlerinde, havuz filtreleri olarak Pina “Murex Serisi” polyester kum filtreleri kullanılmıştır. Kullanılan pompalar Pina Winner Serisi termoplastik pompalardır. Pompalar Pina markasında İspanya’daki anlaşmalı fabrikamızda üretilmekte, Polyester kum filtreleri ise kendi fabrikamızda üretilmektedir.”

Pina “Murex Serisi” Polyester Kum Filtresi: “Üretim tekniği sayesinde benzerlerine göre çok daha dayanıklı olan Murex serisi Pina kum filtreleri cam elyaflı takviyeli polyesterden (CTP) üretilir. Klasik el yatırma yöntemiyle üretilmez, üretiminde otomatik elyaf -polyester işleme makinaları kullanılır. Filtre servis kapağı üsttedir ve su boşaltma tapası mevcuttur. Çalışma basıncı 1,0-1,5 kg/cm², test basıncı 3,0 kg/cm² dir. Tüm vidalar AISI304 kalite paslanmaz çeliktir. Türkiyenin ilk POLYESTER HAVUZ FİLTRE üreticisi olan firmamız üretim konusunda ISO9001 ve NSF test şartlarını sağlamaktadır. Ürettiğimiz havuz filtreleri 61 ülkeye ihraç edilmektedir.”

Pina “Winner Serisi” Havuz Pompalari: “Sessiz çallışma, yüksek verimlilik ve dayanıklılık en büyük özellikleri olan ve termoplastik gövdeye sahip, ön filtreli, kendinden emişli Pina Winner pompa yüzme havuzları filtrasyon tesislerinde kullanılmak üzere üretilmiştir. Camelyaf ile güçlendirilmiş PP gövde ve diğer paslanmaz aksam uzun ömürlüdür. Mekanik salmastra karbon-çelik, vidalar AISI 304 kalite paslanmaz çeliktir. Greslenmiş motor yatağı sayesinde sesiz çalışır. Havuz pompaları kendi sınıfının en sesiz pompası özelliğindedir. Pompa verimliliği yüksek olması nedeniyle az enerji harcamaktadır. ISO9001-CE gibi tüm kalite belgelerine sahiptir.”

Pina CTP Hazır Makina Dairesi: “Beton makina dairesi gerektirmeyen; süs havuzları, yansıma havuzları gibi alanlarda pratik çözümler sunan ve Türkiye’de üretimini yalnızca firmamızın yaptığı Pina CTP hazır makina dairesi Varyap Meridian projesindeki nilüfer havuzlarında kullanılmıştır. Bu sayede süs havuzlarında ayrıca betonarme makina dairesi yapılması gerekliliği ortadan kalkmış ve proje bütçesine ve imalat takvimine olumlu katkı sağlanmıştır. Pina hazır makina dairesi filtresi, pompası ve vanaları komple çalışır halde teslim edilir. Maksimum 650 mm filtreye kadar kullanılabilir ve opsiyonel olarak klorinatör, elektrik panosu ve trafolar eklenebilir.”

Pina Su Altı Aydınlatma Armatürü: “Ip68 su sızdırmazlık belgeli, 2 yıl su sızdırmaz garantili Pina havuz aydınlatma armatürleri sorunsuz bir kullanımı garantiler. Pina su altı aydınlatma armatürleri, prinç malzemeden üretilen kablo sıkma rakorları ve ısıya dayanıklı özel iç kasası sayesinde 2 yıl su almama garantisine sahiptir. Prinç kablo sıkma rakoru özelliğiyle sektöründe tektir. “

Pina Sauna Malzemeleri: “Varyap Meridian projesinde kullanılan sauna ahşaplarının tümü ithal ağaçlardan imal edilmiştir. Oturma grupları ithal Abachi ağacından, duvar ve yer aşhapları Fin çamından üretilmiştir. Fin çamı ithal edilen saunaya özel bir ağaçtır. Sauna için özel olarak işlenmiştir. Bu ağaçlar kuzey ülkelerinde yetiştiklerinden sert hava koşullarında yavaş büyürler ve bundan dolayı daha sağlam ve dirençli bir yapıları vardır. Sıcaklık farklarından dolayı dönme ihtimalleri yoktur. Aynı zamanda ısınan havayı emerek dört bir yandan tekrar saunanın içine gönderirler. Ağaçlar, Finlandiya’daki uzmanlar tarafından sıkı bir denetimden geçer. Bu da tabii ki ahşabın yüksek kalitesini garanti eder. ABACHI ağacı Afrika’dan ithal edilen tropikal bir ağaçtır. Cildin temas ettiği ve edebileceği her bölgede kullanılması en uygun ağaçtır. Yumuşak ve tamamen reçinesizdir. Saunanın yüksek ısısında dahi serin kalarak cilde rahatsızlık vermez.”