Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Teksan Jeneratör

PROJEDE TERCİH EDİLME SEBEBİ

“Başarımızın sırrı, her türlü güç sistemi projesi için eksiksiz çözümler sunmadaki üstün yeteneğimizdir. Ürün ve hizmetlerimiz: 0,5-3550 kVA aralığında; dizel jeneratör setleri, marine jeneratör setleri, doğalgazlı jeneratör setleri; opsiyonel ekipmanlar olarak; koruma ve ses yalıtım kabinleri, römorklar, senkronizasyon panoları, konteynırlar, müşteri ihtiyacına özel jeneratör üretimi, uzaktan izleme sistemleri, kojenerasyon sistemleri ve senkronizasyon sistemleridir. Varyap Meridian projesi, özel tasarımı, yüksek kalite standardı ve hedef kitlesi ile bizim için en değerli projelerden biriydi. Varyap son yıllarda bizce çok prestijli çalışmalara imza attı. Yaptığı projelerin büyük ve özel oluşu aynı ölçüde jeneratör ihtiyaçlarını da spesifik ve özel bir noktaya çekip, uzman olduğumuz özel projeler statüsüne taşıdı. Teksan Jeneratör olarak; özel projelere özel çözümler sunma konusundaki uzmanlığımızla, Meridian gibi nitelikli projelere çözüm ortağı olmaktan her zaman mutluluk duyduk. Teksan Jeneratör’ün uzman mühendisliği ve özel projelerdeki başarısının, Meridian projesine de davet edilmesinde etken olduğunu düşünmekteyiz.”

“Meridian projesi ihale dönemi zorlu ve uzun soluklu bir süreçti. Bizim sektörümüzün kritik konularından biri olan ‘doğru tanımlanmış işe doğru fiyatı’ sunma aşamasında yaptığımız detaylı analizler ve rakiplerimizden farklı olarak sadece ürün sağlayıcısı olmayıp üretim, montaj, teknik servis, yedek parça süreciyle tüm aşamalarda müşterimizin yanında olduğumuzu iyi ifade edebilmek için uğraştık. Belirlediğimiz doğru işe doğru fiyat politikası, projeye özel çözüm üretebilme gücümüz ve satış sonrası hizmet ağımız sayesinde Varyap Meridian projesinin jeneratör ihalesini kazandık.”

KULLANILAN ÜRÜNLER

Meridian projesinde ihtiyacı karşılamak üzere toplam 16 adet jeneratörden oluşan bir senkronizasyon sistemi kurduk. Türkiye’nin ilk ve en çok senkronizasyon sistemi üreten jeneratör firmasıyız. Bu ürünlerin 8 adedi 750 kVA gücünde, diğer 8 adedi ise 660 kVA gücünde olup, jeneratölerin her biri 2’li senkron sistemine göre projelendirilmiştir. Güvenlik önlemlerine azami hassasiyet gösterilerek kıvılcım tutuculu özel egzozlar kullanılmış olup, dünyanın önemli dizel motor üreticilerinden Doosan Heavy Industries ve alternatör üreticilerinden İtalyan Marelli Motori ile üretim tercih edilmiştir.

UYGULAMA VE PROJE ÇÖZÜMLERİ

“Bu tür önemli projelerde uzman mühendisliğin kazandırdığı vizyoner bakış açısının ve hızlı iletişimin çok önemli olduğunu biliyoruz. Varyap için üretim başladığı andan itibaren uyguluma ve konumlandırma konusunda detaylı toplantılar yapıldı. Öncelikle Varyap tarafından verilen mimari çizimlere göre jeneratör sistemlerinin yerleşim planlarını tasarladık. Daha sonra; uygulama anında ihtiyaç duyulacak altyapı sistemlerini belirledik ve Varyap yetkililerine bildirdik. Özellikle her aşamada birlikte kararlar alıp koordineli ilerledik. Projede jeneratörler için özel alanlar tahsis edildi. Jeneratörlerin daha güvenli ve verimli çalışabilmesi için bu alanların havalandırma ve kapı sistemlerini, uygun koşullara göre dizayn ettirip, ilerleyen dönemlerde doğabilecek sorunları bugünden çözdük. Yapılan son toplantının ardından, uygun saha ve ulaşım güzergahlarını belirleyerek, profesyonel ekipman ve kadrolarımız ile sevkiyata başladık. İhale sürecinden uyguluma gününe kadar her aşaması titizlikle planlanan bu uzun soluklu maraton, istenilen zamanda ve koşullarda ürünlerin yerlerine yerleştirilmesiyle sonuçlandırıldı.”