Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Varyap da ışıklarını söndürdü

Varyap, dünyada iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla, WWF öncülüğünde gerçekleştirilen Dünya Saati (Earth Hour) etkinliğine, ışıklarını kapatarak destek oldu. Varyap, Batı Ataşehir’deki Varyap Meridian bloklarının ışıklarını, 31 Mart 2012 Cumartesi günü yerel saat ile 20.30-21.30 arasında 1 saat süre ile kapattı ve tüm çalışanlarını uygulamaya katılmaları için teşvik etti.

2007 yılında Avustralya’nın Sydney kentinde uygulanmaya başlanan Dünya Saati etkinliği, Türkiye’de 2009 yılından bu yana gerçekleştiriliyor. Bu yıl altıncısı düzenlenen uygulamaya, dünyanın dört bir yanından bireyler, şirketler, yerel ve ulusal yönetimler katıldı. Dünya çapında yürütülen en büyük çevre hareketi olan Dünya Saati uygulamasında, milyonlarca insan ışıklarını bir saat süreyle kapatarak iklim değişikliği mücadelesine destek veriyor.