Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Weber

PROJEDE TERCİH EDİLME SEBEBİ

“Saint-Gobain Weber, dünyanın ilk 100 şirketi arasında yer alan Saint-Gobain Grubu’nun endüstriyel harçlar alanında faaliyet gösteren şirketi… Seramik yapıştırıcıları ve derz dolguları, dış cephe boya ve kaplamaları, dış cephe ısı yalıtım sistemleri, su yalıtım ürünleri, tamir-tesviye ürünleri ve iç cephe boyalarıyla geniş bir ürün portföyüne sahip olan Weber, Türkiye’de 1998 yılından beri faaliyet gösteriyor. Maxit Grubu’nun Mart 2008’de Saint-Gobain tarafından tüm dünya genelinde satın alınması sonrasında beton, tamir ve koruma sistemleri, şantiye genel malzemeleri, mastikler ve zemin sistemleri gibi yeni ürün gruplarını da portföyüne ekleyen Weber, Türkiye’de toplam 5 fabrika, 8 bölge temsilciliği, 600’ü aşan bayi ve güçlü satış ekibi ile hizmet veriyor.”

KULLANILAN ÜRÜNLER

“27 Kasım’da Londra’da gerçekleştirilen 2010 Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri yarışmasında ‘’Dünyanın En İyi Mimari Projesi’’ seçilen Varyap Meridian’da toplam 60 bin m² lik alanda Weber’in su yalıtım ürünleri kullanıldı. Dünyanın ve Türkiye’nin parlayan projesi Varyap Meridian, perde duvarlarda ve otopark üstünde polimer-bitüm modifiyeli elastik su yalıtım malzemeleri yenilikçi weber.tec.915’i ve weber.dry 906 (Plastikol UDM 2)’yı tercih etti.”

weber.tec 915

“DIN 18195 standartlarına uygun olan weber.tec 915, mala ile rahatça uygulanabilmesinin yanı sıra, püskürtülerek de uygulanabiliyor. Böylece iş verimliliğine ciddi oranda bir katkı sağlıyor. Yenilikçi bir su yalıtım malzemesi olan weber.tec 915, içeriğindeki hafif dolgular sayesinde, şantiyelerin zor ortamlarında daha rahat nakliye imkanı sağlıyor. Bu açıdan da işçi sağlığı ve iş güvenliğinde avantaj yaratıyor. weber.tec.915, hızlı priz alması istenen durumlarda, örneğin yağış veya don riski taşıyan havalarda, içerisine priz hızlandırıcısı Pulver karıştırılarak uygulanabiliyor. Normal koşullarda ise herhangi bir karıştırma işlemine gerek duyulmuyor. weber.tec 915’in lt bazında sunulması ve %85’lik kuru kalıntı oranına sahip olması kullanıcılar açısından oldukça önemli bir tüketim avantajı yaratıyor. Malzeme; metrekarede 3,5 lt’lik bir tüketim ve kuruması sonrasında minimum 3 mm kuru film katmanı sağlayarak DIN 18195’in tüketim yeterliliklerini yüksek performansla yerine getiriyor.”

weber.dry 906

“Projenin perde ve otopark üzeri su yalıtımında tercih edilen ürünlerden bir diğeri de weber.dry 906 (Plastikol UDM 2); bitüm emülsiyon sınıfında oldukça prestijli bir malzeme… Uygulayıcılar tarafından beğenilen kıvamlı yapısı ile iş verimliliğinde de avantaj yaratan weber.dry 906 (Plastikol UDM 2) yüksek kuru kalıntı oranı ve performansı ile muadillerinden ayrılıyor.”

weber.dry SS-7

“Projenin iç mekan ıslak hacim izolasyonlarında tercih edilen weber.dry SS-7 ise çimento esaslı, çift komponentli bir su yalıtım malzemesi. Normal koşullarda çatlak köprüleme özelliğine sahip weber.dry SS-7, TS EN 14891 CM sınıfı belgesine sahip.”