Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Wooler

YALITIM İÇİN DOÐRU ÇÖZÜMLER

1960’lı yıllarda kurulduğu günden bu yana farklı sektörlerde ve 20’ye yakın endüstriyel üretim tesisinde faaliyetlerini sürdürmekte olan Eryap, 2001 yılında Gaziantep’te 50.000 m2 alanda kurulu tesislerinde, sektörün ilk polimer dış cephe kaplaması üretimini gerçekleştirerek American Siding markasını sektöre kazandırdı. Bu başarının ardından, 2005 yılında İstanbul Silivri’de toplam 50,000 m2 alanda kurulan ikinci tesisinde gerek siding uygulamasının tamamlayıcı unsuru olması gerekse yapılarda uygulanmasına ilişkin yasal gereklilikler nedeniyle Bonuspan markalı XPS (Ekstrüde Polistrien) ısı yalıtım levhası üretimine başladı.

Eryap, ülkemizin deprem ve doğal afet gerçeğini de göz önünde bulundurarak daha sağlıklı, uzun ömürlü ve daha güvenli yaşam alanlarının sağlanabilmesi için ürün portföyünü genişleterek 2007 yılının son çeyreğinde İstanbul Silivri tesislerinde Focus Membran markalı bitümlü su yalıtım örtülerinin üretimine başlayarak su yalıtım ürünleri sektöründe yerini aldı.

2009 yılı sonunda Bonusmax markalı Isı Yalıtım Paket Sistemi, 2010 yılında Winer markalı Polimer Kapı ve Pencere Sistemleri, 2011 yılında ise sektörde dünyanın lider üreticilerinden İtalyan Tegola firması ile gerçekleştirilen işbirliği neticesinde Focus Shingle Çatı Kaplama Sistemleri Eryap tarafından iç pazarın hizmetine sunuldu.

BİNAYI ZIRH GİBİ KORUYAN YANMAZ YALITIM MALZEMESİ: WOOLER

Eryap, kurulum çalışmalarına 2011 yılında başlanan 60.000 m2 alanda kurulu taş yünü tesisini de 2012 yılının ilk aylarında hayata geçirdi. Bu tesislerde üretilen Wooler markalı taş yünü ürünü, tamamen yerli hammadde kaynakları kullanılarak inorganik bazalt taşının 1350 °C- 1400 °C’de ergitilerek elyaf haline getirilmesi sonucu elde ediliyor. Kullanım yeri ve amacına göre farklı boyut ve teknik özelliklerde, değişik kaplama malzemeleri ile şilte, levha, boru ve dökme şeklinde üretilebiliyor. Sahip olduğu ısı iletkenlik değeri ile mükemmel ısı yalıtımı sunarken, gürültüyü ve titreşimi emerek huzurlu ve sağlıklı bir yaşam alanı sunan Wooler, 1000 °C üzerindeki sıcaklıklara dayanıklılığı sayesinde de TS EN 13501-1’e göre A sınıfı “yanmaz malzeme” olarak yapılarda tam yangın güvenliği sağlıyor. Çatılarda, dış cephede, ara bölme duvarlarda, yüzer döşemelerde, kazan ve tesisat yalıtımı olmak üzere birçok farklı alan ve sektörde tercih edilen Wooler, ısı değişimlerine karşı sahip olduğu boyutsal kararlılık, bina ömrünce böcek, mikroorganizma, çürüme, küf tutma ve paslanma gibi dış etkenlere karşı yapıları bir zırh gibi koruyor.

ÜRÜN-HİZMET-YAŞAM DÖNGÜSÜ

3 farklı bölgede 150.000 m2 yi aşkın kurulu alanda bulunan üretim tesislerinde “Isı, Su, Ses ve Yangın” olmak üzere tüm yalıtım malzemelerinin üretimini gerçekleştiren Eryap, faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde “ürün-hizmet-yaşam döngüsü” sorumluluğunu taşıyarak, “sürdürülebilirlik” anlayışı doğrultusunda doğaya dost, çevresel risk faktörlerini izleyen, enerji kaynaklarını doğru kullanan çalışma anlayışı ile faaliyetlerine devam ediyor.

İstihdamı artırmak ve ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmak için, kaliteli mal ve hizmetler üreterek, gelişen pazar beklentileri ve standartlar doğrultusunda yeni ürünleri bünyesine katarak faaliyetlerine devam eden Eryap, toplam ısı yalıtım pazarı büyüklüğünün 10 milyon m3 düzeyinde olduğu ülkemizde toplam 2.500.000 m3 lük üretim kapasitesi ile pazarın etkin ve belirleyici oyuncularından biri olmayı sürdürüyor.