Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Aspen, Milas’ın tavanlarına kilim dokuyor

Türkiye’nin Ege bölgesindeki en yoğun hava meydanlarından biri olan Milas – Bodrum Havalimanı, yörenin en önemli kültürel değeri Milas kilimlerini, tavanına işliyor. Bodrum, tarihi ve arkeolojik değerleriyle tercih edilen bir tatil beldesi, Milas ise kültürel mirası ve çevresel zenginlikleri ile öne çıkan bir yerleşim alanı olması sebebiyle çekim ve cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Tabanlıoğlu Mimarlık ile hayat bulan proje, hava yolunu tercih eden konukların yoluna kilim seriyor.

Mimari tasarımı Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından yapılan proje, Milas yöresel kilim desenlerinden esinlenerek, ASPEN Integra tavan sistemlerinin, birbirinden yaratıcı çözümleri sayesinde dokunuyor. ASPEN ürünlerinden Targa yükseltilmiş döşeme, Integra metal asma tavan, taş yünü asma tavan, Sinova, Diversa MBD modüler bölme duvarları, Tecsom halı kullanılan Milas Havalimanı konuklarını, yörenin kültürel değerleriyle karşılıyor. Mimari yapıları harikalara dönüştüren, mimarların hayallerini gerçekleştiren ASPEN, sınırsız çözümleri ile yapı sektörüne kalıcı eserler sunuyor.

Estetik ve kalite unsurlarının mükemmel uyumunu yansıtan, ulusal ve uluslararası arenada, imzasını attığı binlerce projeyle seçkin markaların ilk tercihi olan ASPEN, tavan sistemleri ve zemin sistemleri ürünleriyle mekanın altını ve üstünü biçimlendirirken, estetik ve fonksiyonelliğin ön planda olduğu modüler bölme duvar sistemleriyle, yapılardaki yaratıcılığı en üst düzeye çıkarıyor.