Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Batışehir’de 3. Etap satışları başladı

TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO ile EGEYAPI Group ve diğer bir TOKİ iştiraki olan Emlak Pazarlama İnşaat A.Ş.’nin işbirliğiyle E-5 ve TEM Otoyolu’nun kesiştiği bölgede inşa edilen Avrupa’nın en büyük karma projesi Batışehir’de 3’üncü etap satışları başladı. Proje’nin 3’üncü etap satışları EGEYAPI Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı, Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürü Murat Kurum ve Emlak Pazarlama A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Avni Eroğlu katıldığı Batışehir’deki basın toplantısı ile duyuruldu.

Batışehir Projesi ilk iki etabının satışlarının kısa zamanda yüzde 70 oranında tamamlandığını söyleyen Egeyapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı 3’üncü etap satışları kapsamında konut yatırımı yapacak olanlara yüzde 1, yüzde 15 ve yüzde 50 peşin ödemeli olmak üzere üç farklı ödeme planı sunduklarını ifade etti. Batışehir’de inşaat çalışmalarının 3 vardiya/24 saat üzerinden devam ettiğini söyleyen Kabadayı, 1’inci etabın 2013 Ağustos’ta teslim edileceğini dile getirdi.

15 BİN KİŞİ KAPASİTELİ

Yatay mimari konseptte inşa edilen Batışehir’in üçüncü etabında 40 m2’den başlayan stüdyo daireler, 1+1, 2+1, 3+1, 3.5+1, 4.5+1 ve dubleks olmak üzere büyüklüğü 360 m2’ye ulaşan toplam 348 daire bulunuyor. Metrekaresi 3 bin 400 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan Batışehir üçüncü etapta daireler 2014 yılında teslim edilecek. 155 bin TL ile 924 bin TL arasında değişen fiyatlara sahip üçüncü etapta yer alan daireler için cazip ödeme koşulları sunuluyor.

3 bin 148 adet konut ve rezidans, bir şehir oteli, prestijli ofisler, özel eğitim kompleksi, açık alışveriş çarşısı, spor ve yaşam merkezi, açık ve kapalı yürüyüş-koşu-gezi-parkurları ve 100 bin metrekareye varan yeşil alan bulunacak Batışehir, tamamlandığında içinde 15 bin kişinin yaşayacağı bir mega proje haline gelecek.