Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Carrier Yunanistan’da sergilendi

Alarko Carrier’ın Gebze’deki Fabrikası’nda 2004 yılından beri üretilen ve bu yıl başında yeni serisi piyasaya sunulan Carrier marka çatı tipi klimalar Yunanistan’da düzenlenen “Climatherm Fuarı”nda sergilendi. Carrier’ın Balkanlar’daki ortağı AHI Carrier SEE firmasının katıldığı ve yeni Carrier rooftop ve ısı geri kazanım cihazının sergilendiği fuarda cihazlar yoğun ilgi gördü. 1990 yılından beri düzenlenen ve Yunanistan’ın en büyük fuarlarından olan “Climatherm” bu yıl yaklaşık 20.000 kişiye ev sahipliği yaptı

2004 yılında İspanya’daki Guadalahara Fabrikası’ndan transfer edilen Carrier rooftopları 2009 yılında Alarko Carrier’ın Gebze Fabrikası’nda kurulan Psikrometrik Test Laboratuvarı’nda geliştirilerek, yeni jenerasyon, A sınıfı verimli, çevre dostu R410A soğutucu akışkanlı ve yeni ısı geri kazanım opsiyonu ile piyasaya sunuluyor. Carrier rooftoplar Türkiye dışında ayrıca 30’u aşkın ülkeye ihraç ediliyor.