Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Dupont 5. Eurasphalt ve Eurobitume Kongresinde dayanıklılık ve performansa odaklanıyor

Asfalt beton performansında, DuPont™ Elvaloy® terpolimer kullanılarak elde edilebilen sürdürülebilir iyileştirmeler, 13-15 Haziran 2012 tarihinde İstanbul, Türkiye´de düzenlenecek 5. Eurasphalt ve Eurobitume Kongresinde DuPont sergisinin odak noktası olacak.

Elvaloy® içeren polimer modifiyeli asfalt (PMA) kullanılarak, yol yüzeyinin kullanım ömrü, modifiye edilmemiş asfalta göre yüzde elliden fazla uzatılabiliyor. Aynı zamanda yolun tekerlek izi oluşumu, çatlama, yorulma ve yakıta olan direnci artarak, bakım maliyetlerinde yüzde otuzdan fazla bir azalma sağlanıyor. DuPont standlarında (stand 17-19) ve kongrede sunulacak bir bildiri sırasında ziyaretçilere, Elvaloy® terpolimerin özellikleri ve Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (ECEMEA) müşterileri için mevcut test ve danışmanlık hizmetleri hakkında daha fazla bilgi verilecek.

Küçük miktarlarda eklenen Elvaloy® terpolimer içinde, yüksek performans özellikleri olan polimer bağlantılı bir asfalt sistemi oluşturmak için asfalt ile kimyasal olarak tepkimeye giren aktif bir bileşen bulunuyor. Bu özellikler arasında yorulma ve çatlamaya karşı daha yüksek direnç ve ayrıca sıcaklık değişikliklerinde esneme ve temas kabiliyeti de bulunuyor. Malzemenin elastomerik özellikleri ise, daha dengeli ve güçlü bir karışım sağlayarak, kayma direncini ve dolayısıyla yol yüzeyinin tekerlek izi oluşumunu önleme performansını artırıyor.

Elvaloy® , asfalt ile kimyasal tepkimeye girdiği için, karışımın yol inşaat alanına taşınması sırasında veya kaplama öncesinde hava koşulları nedeniyle asfaltın depolanması gereken durumlarda herhangi bir ayrılma da söz konusu olmuyor. Elvaloy®, asfalt ile uygun bir şekilde karışıyor ve kalıcılığını da koruyor.