Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Grundfos’tan Antalya’da seminer

Yangın söndürme pompaları sunan Grundfos, Antalya’da “Sulu Yangın Söndürme Sistemleri” başlıklı bir seminer gerçekleştirdi. 212 kişinin katılımıyla gerçekleşen seminerde katılımcılar, dünyadaki yangın sistemleri standartlarının yanı sıra Grundfos’un yangın ürün programı ve pompa tipleri konularında bilgilendirildi.

Seminer ile katılımcıların yangın pompaları, sprinkler tesisat ekipmanları ve sprinkler tesisat tasarımı hakkında bilgilenmeleri ve sonrasında yangına karşı projeler üretmelerinin sağlanması amaçlandı.

Seminerde Grundfos Yangın Söndürme Sistemleri Ürün Sorumlusu Barkın Perçin “Grundfos yangın ürün programı ve pompa tipleri” ve “Dünyadaki yangın sistemleri standartları” konularında bilgileri katılımcılarla paylaştı.

“Grundfos farklı ihtiyaçlara yönelik olarak çeşitli yangın pompa çözümleri bulunuyor” diyen Perçin, şöyle konuştu: “Grundfos AEF yatay ayrılabilir gövdeli yangın pompaları, AEF dizel sürücülü yangın pompaları, TUF/TUTF yatay çok kademeli yangın pompaları, dik tip yangın pompaları, PVF hat tipi yangın pompaları, elektrik motorlu yangın pompa seti ve dizel sürücülü yangın pompa seti olmak üzere geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.”

Seminerde ayrıca “NFPA 20’ye göre yangın pompaları”,”Sprinkler tesisatları ve tesisat elemanları”,”NFPA 13’e ve TS EN12845’e uygun sprinkler tesisatı tasarımı” hakkında katılımcılara uygulamalı eğitim verildi. Seminer sonunda katılımcılar sınava tabi tutularak başarılı katılımcılara Grundfos Akademi tarafından katılım sertifikaları verildi.