Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Hayal gücünü zorlayan özel tasarım uygulamalarıyla Fibro-Multiform® teknolojisi

İnovasyona büyük önem veren Fibrobeton, Türk yapı sektörüne bir yenilik olarak Fibro-Multiform®’u kazandırdı. Fibro-Multiform® Teknolojisi ile istenen formda ve kendini tekrarlamayan cephe kaplamaları elde edilebiliyor.

Gerek kalıp teknolojileri gerekse Fibrobeton üretim teknikleri konusunda yapılan geliştirme çalışmaları sonucunda;

  • Boyut, form açısından olabildiğince özgür,
  • Yapı fiziği ve montaj teknikleri açısından tüm detaylarıyla çözülmüş,
  • Üzerinde istenen her türlü geometrik form ve desen barındıran,
  • Değişik renk ve doku olanağına sahip

yepyeni ürünlerle Fibrobeton, tasarımcılarla olan çözüm ortaklığını daha da genişletiyor.

Hem hızlı hem ekonomik çözüm olanakları sunan Fibro-Multiform® Teknolojisi organik formlu cephe kabukları için geniş yapım olanakları yanında tasarımcıları daha da sıra dışı olmaya teşvik ediyor.

Dünyada ışık geçiren betonu bulan ünlü Macar tasarımcı mimar Aron LOSONCZI ile işbirliğine giden Fibrobeton, yeni ürün modelini Fibro-Transbeton pXL® markasıyla Türkiye’de ilk kez pazara sunuyor.

Fibrobeton, üç yıl önce geliştirdiği ışık geçirgen beton Fibro-Transbeton®’un yeni modeli olan Fibro-Transbeton pXL® ürününü Yapı Fuarı’nda Türk İnşaat sektörüne tanıtacak.

Tasarımcı mimar Losonczi’nin de katılacağı ve konuk olacağı fuarda, Fibro-Transbeton pXL® tüm özellikleri ve kullanım olanakları ile anlatılacak.

LOGODAN HEYKELE

Işık geçiren betonun yeni modeli Fibro-Transbeton pXL® tüm iç ve dış mekanlarda farklı amaçlarla kullanılabiliyor. Fibro-Transbeton pXL® panellerin yüzeylerindeki ışık noktaları, LCD ekranlardaki pikseller gibi homojen bir şekilde dağılmış şekilde görünüyor. Fibro-Transbeton pXL ® teknolojisi ile sadece düz paneller değil, katlanmış veya eğri formlar ile boş gövdeler gibi üç boyutlu objeler de yaratmak mümkün. Bu piksellerden model ve hatta renkli logolar yaratmak daha kolay oluyor. Heykeller ve ışıklandırılmış sokak mobilyaları gerçekleştirilebiliyor.

TEKNİK BİLGİLER

Şekil: Güçlendirmeli Prefabrike Paneller

İçerik: %96 beton %4 PMMA

Yoğunluk: 2100-2400 kg/m³

Bitiş (Yüzey): Cilalı, Kalıplı, Yıkamalı

PANEL BOYUTLARI

Uygulanabilir kalınlıklar: 40mm ve 60mm

40mm kalınlık ile en büyük panel boyutları: 1200 x 600mm

60mm kalınlık ile en büyük panel boyutları: 3600 x 1200mm

Diğer ölçüler isteğe bağlı olarak üretiliyor.