Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Hema Metal Döküm Fabrikası açıldı

Hattat Holding’in Hema Metal Döküm Fabrikası açılışı 15 Nisan’da Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Türkiye’nin döküm kapasitesinin yüzde 10’u seviyesinde üretim yapabilecek kapasitede olan Hema Metal Döküm Fabrikası’nın açılışına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da canlı yayınla bağlandı.

Açılışta bir konuşma yapan Hattat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hattat, “ 120 bin ton/yıl kapasiteli döküm fabrikasını hizmete sunmaktan gururluyuz” dedi. Milli tank projesi power pack sistemlerine talip olduğunu söyleyen Hattat’a başbakan Erdoğan “Tank değil sayın Hattat, uçak üretimi istiyorum” diye seslendi.

Tarım, Otomotiv, Ağır İş Makineleri Endüstrisi ve Savunma Sanayi sektörüne hizmet etmeye başlayan Hema Metal, pik ve sfero döküm parçalarını işlenmiş olarak üretiyor.