Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Home Aves Güneşli’de yükselecek

Türkiye’nin kuş temalı ilk projesi Home Aves, Güneşli’de inşa ediliyor. Kavi Yapı tarafından hayata geçirilen proje iki blokta 191 daireden oluşuyor. Yüzde 80’i yeşil alana ayrılan projede kuş bahçesi, meyve bahçesi ve organik tarım yapılacak sebze bahçesi bulunuyor.

Kavi Yapı, Güneşli’de hayata geçirdiği yeni projesi Home Aves’te İstanbul’un içinde doğayla baş başa bir yaşam sunuyor. 6.5 dönüm arsa üzerinde inşa edilen ve yüzde 80’i yeşil alana ayrılan Home Aves’te daire sakinleri için garden aves (kuş bahçesi), garden fruit (meyve bahçesi) ve organik tarım yapılacak garden organic (sebze bahçesi) bulunuyor. Şubat ayında yapımına başlanan ve 24 ayda teslim edilecek olan Home Aves, 30 milyon liraya mal olacak. Proje iki blokta 191 daireden oluşuyor.

Projede yaz kış kullanılabilen yarı olimpik yüzme havuzunun yanı sıra fitness salonu, sauna, fin hamamı, tenis kortu, basket sahası, barbekü terasları, kat bahçeleri, kameriye ve hobi bahçeleri bulunuyor.

TÜKETİCİYE KOLAYLIK

Sekiz farklı tipte 1+0, 1+1, 2+1 ve 3+1 dairenin bulunduğu Home Aves’te konutların büyüklüğü 41 metrekare ile 172 metrekare arasında değişiyor. Projede fiyatlarsa dairelerin büyüklüğüne ve konumuna göre farklılık gösteriyor. Home Aves’te 1+0 stüdyo daireler 99 bin liradan, 1+1 daireler 149 bin liradan, 2+1 daireler 239 bin liradan, 3+1 dairelerse 377 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

Ön satışta 191 daireden 40 tanesini sattıklarını belirten Kavi Yapı Genel Müdür Yardımcısı Selim Başdemir, Basın Ekspres Yolu üzerinde işyeri olan ya da çalışanların projeye yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Ödeme konusunda konut alıcılarına kolaylık sağladıklarını dile getiren Başdemir, “Yüzde 5 peşinatla dairelerimize sahip olmak mümkün. Tapuları da anında teslim ediyoruz. Taksitle almak isteyenler için Türkiye Finans ve Finansbank ile anlaşma yaptık” dedi.