Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Meda Şömine

PROJEDE TERCİH EDİLME SEBEPLERİ

“Firmamızın titiz ve duyarlı yaklaşımı ülkemizde layık olduğu ilgi ve alakayı bulmuştur. Bizlerle aynı dünya görüşüne sahip binlerce bireysel müşterimiz, yüzlerce mimar ve proje ofisi, onlarca inşaat firmasının birinci sıradaki tercihi olmaktan gurur duymaktayız. Ne yazık ki kaliteden yoksun, sorunlu, yanlış şömine ve baca uygulamaları her yerde karşımıza çıkmaktadır. Meda Şömine ve Baca San olarak uygulamalarımızın % 40’ı hala mevcut bir şömineyi kırıp yenisini yapmak ve sorunlu, çekmeyen, yangın çıkarma olasılığı çok yüksek bacaları değiştirmekle geçmektedir. Bu gerçekler ülkemizin milli gelir kaybı olarak bizleri üzmekte, aynı zamanda kullanıcıların bilinçlenerek doğru uygulamalar peşinde olduğunu görerek sevindirmektedir.

Elbette tüm bu uygulamaların bir maliyeti vardır. Firmamızın ana prensibi kazanç sağlama uğruna standartlardan ödün vermemek ve düşük kar marjı ile verimli çalışma düzeni içinde karlılığını korumaktadır.

Yılların birikimi ve tecrübemiz sayesinde yıllardır birçok prestijli projede ( Koray – Kasaba, Koray – Güzelbiryer Bursa , Koray Göcek Marina Portville, gibi…) birlikte çalıştığımız Koray İnşaat ile Ormanada projesi için yeniden el ele verdik. Koray İnşaat’ın bu projelerinde yer alarak onların seçkin müşteri kitlesine istenilen şekilde hitap edebileceğimizi gösterdik. Bu prestijli projede yer alabilmemizin sebebi tabii ki sadece işimizi yılların tecrübesi ile %100 Avrupa Birliği standartlarında yapmamız değil. Bu proje için özenle seçilmiş, en doğru şömine haznelerini kullanmamız ve titizlikle imal edilmiş, yüksek kaliteli şömine giydirme modelleri kullanmamızın da etkisi çok büyük.”

KULLANILAN ÜRÜNLER

“Şömine sadece son kullanıcının gördüğü şömine haznesi ve şömine giydirme modelinden ibaret değildir. Alt yapısında ve montajında çok önemli, hayati detaylar gizli. Duvar içinde kalan bir ısı odası oluşturuyoruz. Burada tamamen AB normlarına uygun montaj malzemeleri kullanmaktayız. Isıya dayanıklı ve yıllarca kusursuz çalışacak sistemler oluşturuyoruz. Şöminede en önemli eleman şöminenin bacasıdır. Ormanada projesinde aynı zamanda Türkiye ortağı olduğumuz baca konusunda Avrupa lideri olan Fransız Poujoulat firmasının paslanmaz çelik bacalarını kullanıyoruz. Kısacası şöminede görünen ve görünmeyen ama performans, verimlilik, estetik ve güvenlik için çok önemli olan tüm detaylara dikkat ediyor ve Ormanada’nın seçkin müşterilerine yıllarca kusursuz hizmet edecek şömineler sunuyoruz.”

FARKLI ŞÖMİNE HAZNELERİ

“Ormanada Projesinde 2 farklı şömine haznesi opsiyonumuz var. 1. seçeneğimiz Avrupa’nın en büyük şömine üreticilerinden Cheminees Chazelles firmasının Solo Premier serisinden Solo D 70 V haznemizdir. Bu hazne döküm bir gövde yapısına sahip olup çağımızın en önemli sorunlarından birisi olan ısınma sorununa bire bir çözümdür. Döküm gövdesi sayesinde yaşam alanını en soğuk kış günlerinde bile sıcacık bir yuvaya çevirmekle kalmayıp ayrıca şık tasarımı ile bina sakinlerinin içini de ısıtacaktır. 2. seçeneğimiz Avrupa’nın lider Çelik gövdeli hazne üreticisi Axis firmasının AX DF 1000 modelidir. Bu şömine haznesi çelik gövde yapısına sahip ve içi refrakter tuğlalıdır. Aynı zamanda çift yönlü olma özelliği ile aynı evde 2 farklı şömine keyfi yaşama imkânı sunuyor. Her iki tarafın da şömine kapağı asansör kapaklıdır. Bu sayede hem açık şömine keyfi hem de kapalı şömine keyfi yaşanabiliyor.

Bahsettiğimiz 2 şömine haznesi opsiyonumuz için 3 farklı tasarımda modelimiz ve bu modellerimiz için 9 farklı taş opsiyonumuz var. Şömine giydirme modellerindeki taş seçeneklerimizi Meda ekibi olarak titizlikle seçtik. Her bir model en hassas kontrollerden geçerek monte ediliyor. Taşlarımız Türkiye’nin en kaliteli taş ocaklarından bizlere geliyor ve büyük bir titizlik ile işleniyor. Opsiyonlarımız: Burdur bej, Emprador Light, Dolgulu Traverten, San Gabriel Patine, Emperial White, Zimbabwe Yakma Granit, Naturel Traverten, Noche Traverten ve Susamlı Limra. Her zevk ve dekorasyona uyacak, oldukça geniş opsiyonlu bir seçenek sunuyoruz.

Ormanada sakinleri sadece yaşam alanlarında prestijli bir dekorasyon öğesine sahip olmakla kalmayacak aynı zamanda gerçek, verimli, ekonomik ve çevreci bir ısınma yöntemine sahip olmanın gururunu ve keyfini yaşayacaklar.”