Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Mobilya aksesuarlarının trendsetter’ından özel koleksiyonlar

Yalnızca Türkiye’de değil dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren ÇEBİ’nin anlayışı; trendleri yakından izleyip onları uygulamak değil, bir trendsetter olmak. Bu aşamada yalnızca düşüncenin değil uygulamanın da başarısı önem taşıyor. İşte bu nedenle ÇEBİ’nin ileri teknoloji kullanılarak üretilen ürünleri, el işçiliği ile yapılan özenli bir çalışmayla son halini alıyor.

ÇEBİ’yi diğerlerinden farklı kılan bir başka özelliği de, farklı isteklere anında çözüm üretebilecek, çok kısa sürede zengin seçenekler sunabilecek kapasiteye sahip olması.

Kapsamlı kalite kontrol testlerinden geçen ÇEBİ ürünleri, yalnızca formlarıyla değil fonksiyonlarıyla da yıllara meydan okumak için yaratılıyor.

MODERN KULP VE ASKI KOLEKSİYONU

ÇEBİ modern kulp ve askı koleksiyonu, mobilyalara ve yaşam alanlarına hayat katan tasarımlara sahip. Ahşap ve metal yüzeylerin estetiğini tamamlayan formlarda tasarlanan kulplar, şıklıklarıyla göze çarpıyor.

ÇEBİ kulpların her bir modeli; kullanıldığı yüzeylere, mobilyaların tasarım çizgisine ve üretim materyallerine uyum sağlaması için farklı kombinasyonlar hesaplanarak üretiliyor. ÇEBİ kulpların, çağdaş yorumlardan klasik modellere, her zevke hitap eden yüzlerce çeşidi bulunuyor.

METALE HAYAT VEREN KAPI KOLLARI

ÇEBİ kapı kollarının yeni koleksiyonu, metale hayat veren tasarımlarıyla, farklı tarzlara ve zevklere hitap ediyor. Üstün teknoloji ile yüksek kalite standartlarında üretilen kollar, uzun yıllar kusursuz bir şekilde çalışabiliyor.

Farklı kapı modellerinin uluslararası standart ölçülerine uygun üretilen kollar, uzun da bir kalite kontrol sürecinden geçiyor. Üretim aşamalarında hatasız üretilen kapı kolları, dayanıklı olduğu kadar pratik kullanımlarıyla da tercih ediliyor.

ÇEBİ’nin çok geniş, neredeyse hayal gücüyle sınırlı bir tasarım dünyası var. Bu dünya sizin zevkiniz ve gereksiniminiz için de sonuna kadar açık…

EMPIRE COLLECTION

ÇEBİ Tasarım Ekibi tarafından tasarlanan Medeniyetler Serisi’nin ilk koleksiyonu olan Empire Collection, özellikle Osmanlı döneminin dikkat çekici desenleri, aksesuarları, mimari formlarından yola çıkılarak hazırlandı. Mobilya kulpları ve düğmelerini içeren ve 32 modelden oluşan koleksiyon ayrıca, ÇEBİ’nin uzun zamandır çalıştığı ilk klasik formda çalışma olma özelliğini de taşıyor.

Kimi modellerde kullanılan motifler, Osmanlı’nın sıklıkla kullandığı desenlerin orijinallerine sadık kalınarak hazırlandı. Osmanlı’nın simgesi olan lale, hem desen hem figür olarak ürünlerde karşımıza çıkıyor. Her dem hattatların baş tacı Vav harfi, bu özel koleksiyonda da yerini alıyor. Zamak malzemeden hazırlanan koleksiyonda, işlemeler ve kıvrımlar özenli işçiliğin izlerini taşıyor. Modeller, sekiz farklı renkte üretilebiliyor.

ÇEBİ Medeniyetler Serisi’ne Empire Collection’un ardından Yunan, Mısır, Hint, Çin, Japon koleksiyonları ile devam edecek.

JOY COLLECTION

Birbirinden güzel ve eğlenceli çeşitleriyle Joy koleksiyonu, özellikle genç zevke hitap ediyor. Rengarenk ve neşeli tasarımlarıyla genç odalarına enerji katan Joy modelleri, hem çok kullanışlı hem çok dekoratif.

Yapısında, kurşun gibi sağlığa zararlı madde içermeyen JOY ürünlerinde, üstün teknoloji ürünü “Soft Touch” boya kullanılıyor. İlk bakışta göze çarpan farklı tarzlarıyla Joy Collection’u, gençler ve genç yaşamayı sevenler tercih ediyor.

Joy Collection ayrıca 2010 yılı Design Turkey tasarım ödüllerinde Ev Mobilyası kategorisinde yüzlerce mobilyayı geride bırakarak koleksiyon olarak Üstün Tasarım Ödülü almış ve başarısını bu şekilde de tescillemiştir.