Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Papirüs Plaza Kağıthane’ye yeni değer

İstanbul’un gözde iş merkezi Kağıthane’de bulunan Papirus Plaza, klasik ofis yaklaşımları değiştiren yeni bir değer vaat ediyor. MESA ve FERKO’nun inşa ettiği proje, öne çıktığı çağdaş ve teknolojik ofis olanaklarının yanı sıra ekolojik çözümleri ve sosyal yaklaşımı ile öne çıkıyor.

BÜYÜYEBİLEN OFİSLER

Ön talep toplamada büyük ilgi gören proje, Ayazma Dere Caddesi üzerinde toplam 19 bin 785 m² lik bir arazi üzerine kurulu. Yapı, 7 bin 517 m² lik taban alanı üzerine oturuyor ve toplam 74 bin 722 m² inşaat alanına sahip. Zemin + 13 kat yüksekliğindeki Papirus Plaza’da, 159 m² den 454 m² ye kadar değişen büyüklüklerde ve farklı tiplerde toplam 158 ofis bulunuyor. Akıllı ve efektif metrekarelerde çalışma olanağı da bulunan projede birleştirilebilen ofisler, tek katta 4.907 m² lik büyüklüğe kadar ulaşabiliyor.

MODERN MİMARİ İŞ DÜNYASININ HİZMETİNDE

Papirus Plaza’nın özellikli mimarisi ile ilgili ilk ipucu, bina girişinde yer alan şık resepsiyonla veriliyor. Katların genişliği ve ferahlığı, ideal çalışma ortamları yaratma fırsatları sunuyor. Keyifli molalar için oluşturulmuş kat bahçeleri, binaya hareketlilik katan süs havuzları ve çalışanların sosyal mutluluğu için düşünülmüş ince ayrıntılarla plaza, modern iş dünyasının yeni ikon adayları arasında yer alıyor. Modern mimarisiyle “iş dünyasına açılan pencere” olmasının yanı sıra Papirus Plaza, her ofiste bulunacak açılabilen pencereleri ile de iş dünyasına öncülük ediyor. En ileri ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemlerine sahip olan bina, ofislerde istenilen çalışma iklimini yaratma olanağı sağlıyor.

İÇ RAHATLIÐI İLE ÇALIŞMA ORTAMLARI

Yeşil Bina sertifika adayı Papirus Plaza; A sınıfı güvenlik sistemleri, profesyonel bina yönetimi, özel temizlik ve bahçe bakımı hizmetleri, kapalı otoparkı, fiberoptik altyapısı, kablosuz internet imkanı, tüm binaya %100 kesintisiz destek verecek jeneratör sistemi ve i-tech hizmetleriyle ideal bir çalışma ortamı sunuyor.

İŞ HAYATINDA SOSYAL YAŞAM OLANAKLARI

Papirus Plaza’da yoğun mesai saatlerinde mola verecek çalışanların, dinlenebileceği sosyal alanlar da sunuluyor. Toplam 2.500 m²’lik sosyal alanlarda; kütüphane, spor merkezi, sanat galerisi, mini golf sahası, bilardo, hobi salonları, teraslar, cafe ve restoranlar, çalışanların mutluluğu düşünülerek özel olarak tasarlandı. Ayrıca kuru temizleme, kuaför, vale ve concierge servisi, lostra, ATM ve 12 adet asansörü ile de günlük ihtiyaçların karşılanacağı hizmetler de Papirus Plaza’da yer alıyor.

ÖNEMLİ BÖLGELERE YAKIN

İstanbul’un tam ortasında yer alan Papirus Plaza, doğal olarak büyük bir ulaşım avantajına da sahip. Papirus Plaza; FSM Köprüsü bağlantısına, Çağlayan Adliyesi’ne 2 km, Kağıthane Tünel girişine, Tem Otoyolu’na ve Levent’e 3 km, Maslak’a 4 km, Hasdal Okmeydanı bağlantısına 5 km, Dolmabahçe’ye 9 km, Boğaziçi Köprüsü’ne 11 km, Taksim’e 14 km, Atatürk Havalimanı’na ise 23 km uzaklıkta.

Bodrumda bulunan iki katın otopark, sığınak ve teknik birimlere ayrıldığı yapıda, Papirus Plaza girişinin de yer aldığı zemin kat ve 1’nci katta Kasım 2011’de hizmete açılan Metro Cash & Carry bulunuyor. Projenin yükseldikçe daralan mimarisindeki bölümler, “Geniş”, “Daha Geniş” ve “En Geniş” olarak ayrıştırılıyor.

‘GENİŞ’, ‘DAHA GENİŞ’ VE ‘EN GENİŞ’

Yapıda “En Geniş” olarak adlandırılan 2, 3 ve 4’ncü katlarda ise C Tipi ofisler yer alıyor. Bu bölümdeki her katta toplam 4.907,33 m² ofis alanı bulunuyor. Tavan yüksekliğinin 4,15 metre olduğu bölümde, her katta büyüklükleri 172 m² ile 454 m² arasında değişen 16’şar adet, birleştirilmeye uygun ofis bulunuyor. Her katta iki ‘kat bahçesi’ bulunan 3 katlık bu bölümün toplam ofis alanı ise 14.722 m².

Projede “Daha Geniş” olarak tabir edilen 5, 6, 7, 8, 9 ve 10’ncu katlarda ise B Tipi ofisler bulunuyor. Bu bölümde her katta toplam 3.345 m² ofis alanı yer alıyor. Tavan yüksekliğinin 3.85 metre olduğu bu bölümde, her katta büyüklükleri 159 m² ile 301 m² arasında değişen 15’er adet, birleştirilmeye uygun ofis alanı bulunuyor. Her katta iki ‘kat bahçesi’ bulunan 6 katlık bu bölümün toplam ofis alanı ise 20.041 m².

“Geniş” olarak adlandırılan en üst üç katında (11, 12 ve 13’ncü katlarda) ise A Tipi ofisler yer alıyor. Bu bölümde her katta toplam 1.697 m² ofis alanı bulunuyor. Tavan yüksekliğinin 3,85 metre olduğu bu bölümde, her katta büyüklükleri 182 m² ile 295 m² arasında değişen 7’şer adet birleştirilmeye uygun ofis alanı yer alıyor. Yine her katta iki ‘kat bahçesi’ bulunan 3 katlık bu bölümün toplam ofis alanı ise 5.092 m².

İnşaasına Ağustos 2011’de başlanan Papirus Plaza’nın, Aralık ayında tamamlanması planlanıyor.