Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Parkone Doğanın modernle buluşması

İstanbul’un cazibe merkezlerinden Sarıyer- Uskumruköy’de hayata geçirilen ParkOne projesi, sakinlerinin yaşam kalitesini artıran özellikleriyle dikkat çekiyor. İnşaatın yüzde 70’inin tamamlandığı proje ilk etabı 41 konuttan oluşan ve yüzde 50’sinin satışının gerçekleştiği 79 konuttan oluşuyor. Mitaş Gayrimenkul tarafından Uskumruköy’de hayata geçirilen proje ferah mimarisi ve sosyal alanlarının zenginliğiyle öne çıkıyor.

ŞIK PEYZAJ

Uskumruköy’ün yeşil doğasıyla uyumlu biçimde inşa edilen ParkOne, kapsamında bahçe katları ve tripleks daireler bahçe ve teraslarındaki şık peyzaj uygulamalarıyla dikkat çekiyor. Bahçe katları ve tripleks müstakiller; 124- 433 m² arasında bahçe alanlarına sahipken, çatı dublekslerinin kuzey ve güney manzaralı teras toplamları 25 m² ile 37 m² arasında değişiyor.

14 tripleks daire, 15 çatı dubleksi, 9 bahçe dubleksi ve 3 bahçe katı seçeneklerinin yer aldığı projede, bahçe katları 315 m², bahçe dubleksleri 204-217 m², tripleks daireler 279-292 m², çatı dubleksleri ise (depo alanlarıyla birlikte) 226-240 m² büyüklüğe sahip.

CAZİP LOKASYON

Çağdaş yaşam stili mimarisiyle geçtiğimiz yıl Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde çoklu rezidans kategorisinde ödüle layık görülen ParkOne doğayla bütünleşik sosyal donatıları ve evlerin fonksiyonelliği açısından da ev sahiplerinin yaşamını kolaylaştıran bir proje.

Kentsel dönüşüm ve depreme hazırlık programları çerçevesinde hazırlanan iki yeni İstanbul projesi kapsamında kurulacak ilk şehrin içinde yer alan Uskumruköy’de bulunan yapı, 3. köprü güzergahında olması ve “7 Tepe 7 Tünel” projesi kapsamında inşaatı süren Sarıyer- Çayırbaşı Tüneli ile İstanbul’a olan mesafenin kısalması ile oldukça cazip bir lokasyonda yer alıyor. İstanbul’un yeni cazibe alanlarından Uskumruköy’de yapılan ParkOne, yeşille mavinin buluştuğu özel projelerden biri olarak ev sahiplerine eşsiz bir yaşam vaat ediyor.

PLATESTEN YOGAYA, HAVUZDAN SAUNAYA

Konut sahiplerinin yaşam kalitesini yükseltmek için yeşil alanlarda özel peyzaj çalışmaları yaptırıldığını ve zengin sosyal alanlar yaratıldığını dile getiren ParkONE Satış Koordinatörü Vivian Behar Levi, “12 dönümünü yeşil alan ve sosyal tesislere ayırdığımız projede yüzme havuzu, açık ve kapalı kafe alanı, hamam, sauna, yoga- plates stüdyosu, mini golf, çocuk oyun kulübü, çim havuzu, yapay nehir ve davet odası bulunuyor. Ayrıca proje her konutun kendine özel bahçesi veya geniş hobi odası olacak şekilde tasarlandı” dedi.

MODERN MİMARİ

Her detay üzerinde titizlikle çalıştıkları inşaatın hızla ilerlediğini söyleyen Levi, “ParkOne, konut alımı sırasında kaliteyi ve özenli çalışmayı baz alan tüketicinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı. Tüketiciler kendileri için uygun lokasyonda, ulaşılabilir, inovatif ve aktivasyonu olan konutları tercih ediyor. Hayata geçirilen alt yapı projeleriyle her geçen gün lokasyon değeri artan, inşaat kalitesinin yanı sıra modern mimarisiyle de fark yaratan bir proje” dedi.

Konutlarda çatı dubleksleri 421.000- 526.000 dolar, bahçe katları 684.000 – 715.000 dolar, bahçe dubleks daireleri 525.000 – 598.000 dolar, tripleks üniteler ise 795.000 – 983.000 dolar fiyat aralığında satışa sunuluyor.