Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Peryal Yalıtım

Perlitli ekolojik yalıtım sıvası

Perlit, doğal olarak oluşan silis esaslı volkanik kayaçlara verilen bir isimdir. Perlit tanımı, magmanın asit fazında oluşan lavların soğuyup gözle ve mikroskopla görülebilecek bir yapıda kırılmasının meydana getirdiği kütle bünyesinde su damlacıkları bulunan volkanik bir cam türünü ifade eder.

Ekolojik yalıtım sıvası geliştirmeleri ve laboratuar çalışmaları sonucunda ortaya çıkan verilerde ısı, ses ve yangın yalıtımını en iyi şekilde gerçekleştiren Perlit, Peryal’in tercihi… Malzemeyi ürün haline getirmek için kullanılan malzemelerin organik olması nedeniyle de tamamen ekolojik olan bu sıvalar; doğaya zararlı, kanserojen madde barındırmıyor. Peryal’e göre perlit geleceğin yalıtım malzemesi…

PERLİTİN FAYDALARI

 • Bünyesinde açık ve kapalı sayısız hava boşluğu olması nedeniyle hafiftir, bu gözenekler nedeniyle olağanüstü bir ısı yalıtım malzemesidir.
 • Benzersiz ses yutucudur; gözenekliliğin ve hafifliğin bir sonucu olarak yüksek frekanslı sesleri etkisiz hale getirir, darbeli sesleri yalıtır.
 • Perlit, kararlı kimyasal yapısı nedeniyle kimyasal reaksiyona girmez. Nötr bir malzeme olup, suda erimez, çürümez, bozuşmaz.
 • Sterildir, bakteri ve mikrop barındırmaz, üremesine yardımcı olmaz.
 • Yangına dayanıklıdır. 1000 dereceye kadar yanmaz.
 • Anorganik bir madde olup, yanmaz ve yüksek ısıda özelliğini kaybetmez.
 • Yangının sıçramasını genişlemesini önler.
 • İnşaatlarda malzeme tasarrufu sağlar. Hafifliği nedeniyle demir ve çimento kullanımını % 10 azaltır, maliyetleri düşürür.
 • Yaz serin kışın sıcak tutar.
 • Kesinlikle fare ve haşere barındırmaz.
 • Sağlığa zararlı değil ve doğa dostudur.
 • Çağın ısı ve ses yalıtım malzemesidir.
 • Perlit; yağ, içme suyu ve benzeri gıda sularının filitrasyonunda, sanayide, tarımda inşaatta kullanılmaktadır. Tabiatta radyoaktif içermeyen madenlerdendir.
 • Hafiftir deprem sigortasıdır. Binanızın ölü yükünü azaltır. 150m² lik dairenizi 15 ton kum yerine 0,5 ton (500kg) Perlit ile sıvayabilirsiniz.
 • % 50-60 ısı tasarrufu, % 100 su yalıtımı, % 70 ses yalıtımı ve yangın yalıtımı tek seferde yapılmış olur.

PERYAL POLITECH P150

Suya maruz kalan zeminler için; tixotropik elastik %100 su geçirimsiz, değişik iklim koşullarına son derece dayanıklı, yapısal olarak esnek, plastifiyan içermeyen Elastomerik tecrit malzemesidir. Yapısı su geçirimsiz fakat su buharı geçirgen bir yapıda olup bu sayede altında yaşam alanları bulunan teras balkon gibi alanların su yalıtımı için ideal bir malzemedir. UV ışınlarına içerisinde bulunan seramik mikrosfer parçacıklar sayesinde, dayanımı son derece yüksektir. Yüzeyde bakteri oluşmasını engeller. Aleve maruz kaldığında alevi yaymadan kendiliğinden söner. Bu özelliği sayesinde “fire retardant coatings” tanımlamasına uyar.

Uygulama Alanları: Temel ve perde bohçalamasında, bodrum kat temel yalıtımında, satıh birleşim noktalarının dilitasyonunda, sıva çatlakları ve boru birleşim yerleri, parapetlerin beton tamirat ve korunmasında, temeldeki duvar çatlaklarının tamirinde, banyo ve ıslak alanların izolasyonunda, iç mekan ıslak zeminlerinde, baca diplerinin ve duvar monoblok yalıtımında, teraslar – balkonlar – fayans altı ve üstü izolasyonunda, saçaklar, gizli dereler ve yağmur oluklarının yalıtımında, dış mekan ıslak zeminlerin yalıtımında.

PERYAL POLITECH P200

Uygulandığı yüzeye nüfus ederek emprenye eder, kılcal kanallarda suya karşı görünmez bir bariyer oluşturan mükemmel su iticilik sağlayan, emprenye izolasyon ve astar malzemesidir.

Uygulama Alanları: Fayans veya seramik gibi malzemelerle kaplanmış veranda, teras ve balkonların üzerinin izolasyonunda, seramik, fayans vs. kaplamaların derzlerinde su iticilik sağlar. Gözenekli yapıya sahip kaplama malzemelerinin toz ve lekelere karşı korunmasında ve su emiciliği yüksek yüzeylerde astar olarak kullanılır. Ayrıca sıva dökülmeleri ve lekelenme risklerine karşı koruyucu amaçlı uygulanır.

PERYAL POLITECH P100

Epoxy zemin kaplama boyası solventsiz modifiye epoksi reçine esaslı kendiliğinden yayılan yüksek katı değerine sahip zemin kaplama malzemesidir. Solventlere, asitlere, petrol ürünü kimyasallara, tuz çözeltilerine, benzin ve mineral yağlara dayanımlı, aşınma direnci yüksek darbelere karşı yüksek mukavemet sağlayan zemin kaplama boyasıdır.

Uygulama Alanları: Beton yüzeylerde, kimyasal ve mekanik direncinin yüksek olması nedeniyleimalat ve depolama alanlarında, yükleme ve boşaltma alanlarında, beton – şap – mozaik kaplı zeminlerin kaplanmasında, endüstriyel zeminlerde, boyahane ve bakım atölyelerinde, fabrika zeminlerinde, otopark ve servis alanlarının zemin kaplamasında kullanılır.