Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Schüco

PROJEDE TERCİH EDİLME SEBEBİ

Tüm dünyada kalitesi, sistem çeşitliliği ve Ar-Ge’ye verdiği önem ile tanınan Alman markası Schüco’nun çevre duyarlılığını tamamlayan bir sloganı var: “Mavi Gezegenimiz için Yeşil Enerji. Güneş Enerjisi ve Pencere Sistemlerinden Temiz Enerji”. Gezegenimizin ve iklimin korunmasına yönelik olarak alüminyum cephe, doğrama, PVC-u doğrama ve güneş enerjisi sistemlerini sürekli geliştiren Schüco, Temiz Enerji’yi bu sistemleri vasıtası ile sağlıyor.

Schüco sistemleri ile çalışan, alanında uzmanlaşmış uygulamacılar yalnızca evlerin mimari özellikleri ve uygulama açısından imkanlarını göz önüne almakla kalmıyor, aynı zamanda bireysel talepleri dinleyerek hayal edilen kış bahçesini yaratmak için yola çıkıyorlar. Dizayn çeşitliliği ve montaj hızı bir arada sunulurken, Schüco sistemleri sayesinde yaratıcılığa ve tasarıma herhangi bir sınır koyulmuyor ve biçim, boyut konusunda tasarımcıya birçok alternatif sunuluyor.

Özetle; Schüco sistemleri ile projelendirilen hem ticari binalar hem de konutlar; çevreye duyarlı yaklaşımı desteklemekle kalmıyor, mal sahibine ve bina kullanıcılarına, kullanılan sistemlere göre ilk maliyetin zaman içinde geri dönüşünü ve bütçesel olarak büyük artılar sağlıyor.

TERCİH EDİLEN SİSTEMLER

Schüco Pencere Sistemleri birçok farklı uygulamaya göre tasarlanmış. Schüco AWS (Aluminium Window System) Pencere Sistemi; geniş bir profil yelpazesinden, çok çeşitli açılış şekillerine kadar bir çok özelliği bir arada sunuyor.

50 mm den başlayıp 90 mm derinliğe kadar ulaşan Schüco AWS Pencere Sistemi’nde; derinlik farklılıkları profiller arasında kalan bariyerlerin değişmesi ile gerçekleştiriliyor. Böylece her derinlikteki doğrama için aynı aksesuarlar kullanılabiliyor.

AWS sistem, özel izolasyon bariyerlerinin kullanımı ile HI “Yüksek İzolasyon” ve hatta SI olarak tabir edilen “Süper İzolasyon” özelliği sunuyor. Çeşitli kasa profili derinliklerine göre, değişik isimler ile anılan bu serinin izolasyonlu sistemlerinden AWS 65, Ormanada projesinde tercih edilen Schüco pencere sistemi.

ALÜMİNYUM VİLLA KAPILARI

“Gerçek dış mekan kapısı” olarak lanse edilen Schüco Alüminyum Villa Kapıları, Schüco’nun onu farklı kılan tüm özelliklerini bir arada sunuyor. Yüksek kaliteli işçilik, klasik ve modern birçok seçeneği içinde bulunduran geniş model yelpazesi, kapı kolu gibi aksesuarlarda farklı seçenekler, detaya verilen özen, güvenlik ve farklı, göz alıcı tasarım… Parmak izi okuyucu ve uzaktan kumanda sistemleri, gizli güvenlik askısı, ilave güvenlik pimi gibi isteğe bağlı donanım seçenekleri de bulunan Schüco alüminyum villa kapıların görünmeyen aksamlarında bile yüksek kaliteye güvenebilirsiniz.