Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Tchoban’dan yeni banyo akımı

Zenginlik kavramının gösterişlilik ve aşırılık şeklindeki alışılmış yorumunu benimsemek yerine daha modern bir yaklaşım arayan Duravit, Alman-Rus mimar Sergei Tchoban ile saflık ve serbest formlar arasındaki altın oranı kullanarak banyoda yeni bir akım başlattı. Sergei Tchoban’ın Fransa’nın büyük caddelerinden biri olan Esplanade’ten esinlenerek tasarladığı yeni seri; seramik, mobilya ve komple küvet ürünlerinden oluşuyor. Ürünler 18. ve 19. yüzyıldaki banyodaki mobilya kültürünü yansıtıyor. Dünyaca ünlü başarılı mimar Sergei Tchoban’a göre; bir mimarın görevi, insanların ihtiyaçlarına hizmet eden yaşam alanları ve nesneler oluşturmaktır. İşin ölçeği projeye göre değil, sadece kullanıcıya göre belirlenir.

TCHOBAN’IN KARİYER TASARIMI DA GÖZ ALICI

Kariyeri büyük başarılarla dolu olan Alman-Rus tasarımcı mimar Sergei Tchoban, 1986 yılında St. Petersburg’daki Rusya Sanat Akademisi’nden mezun oldu. Rusya ve Almanya’nın saygın şirketlerinde mimar olarak çalıştıktan sonra 1992 yılında Nps tchoban voss Architekten BDA’nın ortağı oldu.

Hamburg, Berlin, Dresden, Berlin ofisinin müdürlüğü, Amerikan Mimari İllüstratörler Birliği(ASAI) Üyeliği, Moskova’daki SPEECH Tchoban Kuznetsov mimari uygulamasının ve S. Tchoban Vakfı’nın kuruculuğu gibi üst düzey görevlerde bulunan Tchoban, uluslararası yarışmalarda onlarca ödülün altına imzasını attı. Düzenlediği birçok sergi ile dikkatleri eserlerine çekti. Moskova’daki Granatny Çekirdek Konutları, DomAquarèe Mahallesi, Çok İşlevli Kompleks Federasyon Kulesi ve Müzik – ve Yaşam tarzı – Oteli “nhow“ yüzlerce başarılı eserlerinden sadece birkaçı…