Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Tekno ile Maccaferri S.P.A çevreci mühendislik çözümlerinde güçlerini birleştiriyor

Dünyada çift bükümlü tel ürünlerinin en büyük üreticisi Maccaferri S.p.A. ile bu ürünlerin Türkiye pazarındaki kullanımının öncülerinden Tekno Şirketler Grubu güçlerini birleştiriyor.

Tekno Maccaferri Çevre Teknolojileri Mühendislik San. Ve Tic. A.Ş. adı altında sektörde yer alacak olan bu ortaklık, mühendislik ürünleri ve hizmetleri açısından yerel pazara güçlü bir soluk getirmeyi hedefliyor. Ortaklık kapsamında çift bükümlü tel ürünlerinin üretimi için, Türkiye’deki en büyük üretim tesisinin kurulması konusunda çalışmalar başladı.

Maccaferri S.p.A. CEO’su Luigi Penzo, ortaklıkla ilgili, “Son yıllarda dünyanın sayılı ekonomileri arasına giren Türkiye’de doğrudan ve aktif olarak rol alacak olmak Maccaferri olarak bizi çok heyecanlandırıyor. Tekno ile kurduğumuz ortaklık sayesinde faaliyet gösterdiğimiz ve göstereceğimiz tüm sektörlerde başarılı olacağımıza inancımız tam” diye konuştu.

FABRİKA BU YAZ ÜRETİME BAŞLIYOR

8 milyon Euro yatırım bedeli ile kuracakları fabrikada inşaat, geoteknik ve çevre mühendisliği uygulamalarında kullanılan çift bükümlü tel ağ türevi ürünleri üreteceklerini belirten Penzo; üretime Temmuz ayından sonra başlayacaklarını belirtti. Üretim tesisleri için ilk etapta minimum 50, sonraki dönemlerde toplamda 200 kişiyi bulacak personel istihdam edeceklerini ifade edeh Penzo, fabrikanın ilk yıl 5 bin ton, ikinci yıldan itibaren de en az 10 bin ton çift bükümlü çelik tel ağ ürünleri ve beton mukavemetini artıran, donatı yerini tutan çelik fiber ürünleri üreteceklerini söyledi.

YEREL PAZARIN ARDINDAN İHRACAT BAŞLAYACAK

Penzo, Türkiye’de başlayacak üretimle beraber öncelikle yerel pazarın ihtiyaçlarının karşılanmasını hedeflediklerini belirtirken, sonraki dönemde Türkiye pazarı dışında, Orta Doğu ve Eski Sovyetler Birliği Topluluğu Ülkeleri ile Akdeniz kıyısına bakan çeşitli bölgelere ihracat yapmayı planladıklarını dile getirdi.