Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Yeni nesil çelik kapılarla kale güvencesi artık tüm projelerde

AYARLANABİLİR ACİL KAPI

Kale Çelik Kapı bir ilk gerçekleştirerek acil durumlarda takılabilecek “ayarlanabilir kapı”yı hizmete sundu. Olası bir hırsızlık vakası sonucu kapısı deformasyona uğratılmış ve kapısını Kale Çelik Kapı ile yenilemek isteyen kullanıcıların, kapı montajı yapılana kadar güvenliğini sağlayacak “Ayarlanabilir Acil Kapı” ile anında çözüm üretiyor.

Kale Çelik Kapı tarafından geliştirilen “ölçüsü ayarlanabilir” kapı, hem sağdan hem soldan kilitlenebilen kancalı kilit mekanizma ile her kapı ölçüsüne göre ayarlanabiliyor.

Kötü niyetli bir girişim sonucu kapısı deformasyona uğratılmış ve yerine Kale Çelik Kapı alan kullanıcıların kapısı sökülerek yerine ayarlanabilir kapı geçici olarak monte ediliyor, kullanıcıların kapısı, seçtiği kapı takılana kadar geçici olarak güvenliğe alınıyor.

DÖNER SÜRGÜLÜ ÇELİK KAPI KİLİTLERİ İLE GÜVENLİÐE BAKIŞ AÇINIZ DEÐİŞECEK

Kalitesi ve teknolojisi ile güvenlikte öncü Kale Kilit, yeni ürünü 282 RD ve 287 D Döner Sürgülü Çelik Kapı Kilitleri ile çelik kapılarda maksimum güvenliği hedefliyor.

282 RD Monoblok ve 287 D Plus Döner Sürgülü Çelik Kapı Kilitleri, sürgüleri iki turda karşılıktaki yuvasına yerleşiyor. Birinci turda, doğrudan yerinden çıkan sürgüler ikinci turda, 45 derecelik açıyla karşılıktaki yuvasına yerleşerek, maksimum düzeyde kenetlenme sağlıyor. Böylece çelik kapıların levye, kriko gibi aletlerle dışarıdan zorlanarak açılması imkansız hale geliyor.

Kale Kilit tarafından çelik kapı kilitlerinin tasarım ve güvenliğine farklı bir bakış açısı ile üretilen Kale Döner Sürgülü Çelik Kapı Kilitleri’nin kasasında galvaniz kaplama, karşılık ve aynasında ise krom kaplama kullanılıyor.

282 RD Monoblok Döner Sürgülü Çelik Kapı Kilidi’nin emniyeti olarak 287 D Plus Döner Sürgülü Çelik Kapı Emniyet Kilidi kullanılıyor.

KALE TUZAKLI SİLİNDİR

59 yıllık deneyimiyle ürettiği ve son teknolojiyi kullandığı ürünleriyle kalite ve garantiden taviz vermeyen Kale Kilit, yenilikçi ürünü “Kale Tuzaklı Silindir (KTB)”i piyasaya sundu. Dışarıdan zorlandığında sadece ön parçası kırılan ve dışarıdan yeni bir müdahaleyi imkansız hale getiren “Kale Tuzaklı Silindir (KTB)” ile yaşam alanlarında yüksek güvenlik hedefleniyor.

Kale Kilit’in yenilikçi ürünü olan “Kale Tuzaklı Silindir”, klasik silindirlerden daha üstün özelliklere sahip. Kale Tuzaklı Silindir dışarıdan zorlandığında, silindirin dışarıda kalan kısmının kırılmasını sağlayarak dışarıdan yabancı bir cisimle silindire ikinci bir müdahaleyi imkansız hale getiriyor. Kale Tuzaklı Silindir, “kırıldığında bile çalışır olma özelliği” ile mekan sahibinin, silindir kırılmış olsa bile anahtarıyla yeniden kapısını açıp içeri girebilmesine imkan tanıyor.

Normal silindirlerin uygulandığı her kapıda kullanılabilen “Kale Tuzaklı Silindir”, Sistem ve Standart olmak üzere iki ayrı model olarak, sarı ve gümüş renklerde üretiliyor.

İSTENMEYEN MÜDAHALELERE TAM DİRENÇ YÜKSEK GÜVENLİKLİ SİLİNDİR

Huzurlu ve güvenli yaşam alanları için günümüzde güvenlik sistemleri, teknolojinin en ileri boyutunu sunuyor. Evler ve ofisler başta olmak üzere her mekanda güvenlik bir numaralı öncelik haline geldi. Kale Kilit, tüketicilerin her mekanda güvenlik ihtiyacını karşılayacak üst düzey güvenlik ürünlerine bir yenisini daha ekledi.

Kale Kilit’in en son piyasaya çıkarttığı yenilikçi ürünü, Kale Yüksek Güvenlikli Silindir tüketicilerin güvenlik konusundaki yüksek beklentisini başarıyla karşılıyor. Silindir üzerindeki her türlü kötü niyetli müdahalelerde kapının açılmasına karşı geliştirilen dirençli sistem artan hırsızlık olaylarına karşı kullanıcısına üst düzey güvenlik sağlıyor.

HER TÜRLÜ KİLİDE UYAN, KUVVETLİ DARBELERE KARŞI TAM KORUMA

Kale Kilit’in yenilikçi ürünü Kale Yüksek Güvenlikli Silindir silindirin alt zeminine yerleştirilen ve özel ortamlarda hazırlanan hassas döküm çelik malzemeden oluşturulmuş yüksek dirençli “U” profil sayesinde kuvvetli darbelere karşı üst düzey koruma sağlıyor. Özel plastik kafalı anahtarı sayesinde diğer silindirlerden ayrılan sistem, anahtar modeliyle birlikte üretiliyor. Beş anahtarı bulunan “Kale Yüksek Güvenlikli Silindir” Euro profili kullanılan her türlü kilitte kullanılabiliyor.