Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Yeni nesil taş yünü Wooler, 35. İstanbul Yapı Fuarında ödül aldı

Yatırımları ile büyüme ivmesini sürekli artıran, öncü ve yenilikçi kimliğiyle sektöre yön veren, tüm faaliyetlerini sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında yürüten güçlü üretici Eryap A.Ş., yeni ürünü Wooler için tasarlanmış marjinal fuar stand konseptiyle “YEM Altın Mıknatıs En İyi Stand Tasarımı Özel Ödülü”nü kazanarak yenilikçiliğini bir kez daha ortaya koymuştur. American Siding, Bonuspan, Focus Membran, Bonusmax, Winer ve Focus Shingle gibi lider markaları Türkiye pazarına kazandıran Eryap, yeni ürünü Wooler ile sektördeki öncülüğünü ve yalıtımdaki iddiasını bir adım öteye taşımıştır. 2010 yılı Ocak ayında başlanan fizibilite ve kurulum çalışmaları 5 Avrupa ülkesinden alanında uzman 9 farklı firma ile yürütülen Eryap taş yünü tesisi 2012 yılı Mart ayında devreye alınmıştır. Sakarya, Hendek’te 60.000 m²’lik alana yerleşik tesisin altyapı ve kurulu kapasitesi 120.000 ton/yıl olarak projelendirilmiş; ilk yıl üretim kapasitesinin 40.000 tona ulaşması hedeflenmiştir.

WOOLER’İN ÖZELLİKLERİ

  • Wooler taş yünü, ileri teknoloji üretim prosesi ve üstün ürün kalite performansı gibi avantajları ile rakiplerinden ayrışarak “Yeni Nesil Taş Yünü” söylemini hak etmektedir.
  • Hammaddenin ergitilmesinde açığa çıkan yüksek oranda sıcak yanmamış hava geri besleme ile üretim sürecinde tekrar kullanılarak ihtiyaç duyulan enerji miktarı azaltılmaktadır.
  • Ergitme fırınında biriken safsızlıklar özel bir teknoloji ile ayrıştırılabilmektedir.
  • Ürün içerisindeki şut (elyaflaşmamış taş) miktarını minimum değerlere düşürülerek ürün kalitesi maksimum seviyeye çıkarılabilmektedir.
  • Uzun lif yapısı sayesinde, bünyesinde hapsettiği havanın dağılımı ve dış koşullardan ayrımını daha iyi sağlayarak en az ısı iletkenlik değeri ile mükemmel ısı yalıtımı sunarken, kesim ve laminasyonda düzgün kenar ve yüzeye sahip yüksek kalitede ürün elde edilmesine olanak sunmaktadır.
  • 30-200 kg/m3 aralığında farklı yoğunluklarda, 25-200 mm aralığındaki farklı kalınlık ve ebatlarda, farklı ürün grubu ve projelere özel ürünlerinden oluşan geniş ürün yelpazesi ile tüm beklentileri karşılamaktadır.
  • Sektörde bir ilk olan vakumlu paketlerde sevk edilerek hacimce %30’lara varan nakliye avantajı sunarken bayilerimiz ve yapı marketler açısından daha az depo, teşhir ve raf alanı gerektirmektedir.