Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Yalıtımlı duvar sistemi inşaat maliyetlerini düşürüyor

İzoduo yapısındaki özel bileşenleri ve teknolojisi ile duvarlarda yüksek ısı yalıtımı sağlıyor. Yalıtım niteliği yüksek hafif beton katmanlar ile kaplanmış Ekspandepolistren yalıtım plakasından oluşan İzoduo dolgu duvar sistemi yapılarda mantolama ve benzeri ek yalıtım katmanlarının gerekliliğini ortadan kaldırıyor.

İZODUOPLUS’IN KARBONLU ÜRETİMİNE BAŞLANDI

İzoduo’nun en önem verdiği konulardan biri de AR-GE çalışmaları. Uzun dönem bir çalışma sonucunda İzoduoplus ile yalıtımda kendisi ile yarışan izoduo en üst seviye yalıtımlı izoduoplus’I piyasaya sürdü. İçerisindeki yüksek dansiteli %100 Karbonlu özel üretim EPS ile ısı ve ses yalıtımında üstün bir performans sağlıyor.

İNŞAAT MALİYETLERİNİ DÜŞÜRÜYOR

İzoduo üstün yalıtım niteliği ile, duvar ve yaltımı tek katmanda çözüyor. Bu sayede, mantolama için harcanan maliyet ve zamandan tasarruf edilip inşaatlar daha hızlı teslim ediliyor.

EKSİKSİZ SİSTEM DETAYLARI İLE ISI KÖPRÜSÜ VE YOÐUŞMA SORUNU SONA ERİYOR

Kose, kenar, lento gibi tamamlayıcı ürünleri çözülmüş olan İzoduo duvar sistemi bina cephesini yalıtımında kesintilere ve zayıf noktalara son veriyor. Binaya etkili bir yalıtım zırhı giydiriyor. Patentli ürün detayları ve üretim süreçleri ile izoduo tum detayları cozulmus bır duvar sistemi sunuyor.

İZODUO’LU YAPILAR FARK YARATIYOR

İzoduo’nun kullanıldığı yapılar ısıtması ve soğutması en az masraflı binalar olarak göze çarpıyor. Örnek olarak İstanbul’da inşa edilen normal yalıtılmış bir yapıya gore İzoduo %55 oranında daha az ısı kaybına neden oluyor.

İZODUO GÜRÜLTÜLERİ DE YALITIYOR

Ayrıca, günümüzdeki yapılarda en büyük problem çevreden ve yan dairelerden gelen gürültüdür. İzoduo bu gürültünün 60db’ni soğurabilmektedir. Yoğun Trafik 70db olmakla beraber İzoduo bu değerin 60db’ni tek başına soğurabilmektedir. Ek olarak, İzoduo bünyesinde nem ve küf bulundurmaz. Bu değerler Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından tasdik edilmiştir.

DEPREME DAYANIKLI DUVARLAR

Ülkemizin deprem kuşağında olması sebebi ile özel olarak üretilen izoduo, yüksek basınç dayanımına sahiptir. Yapısındaki hafiflik ve güçlü betonu sayesinde binaya binen yükü azaltarak depreme daha dayanıklı yapılar inşa edilmesini sağlıyor. Kentsel dönüşümün başlaması ile binalardan ev sahipleri ve inşaat firmaları maksimum kazancı sağlamak istemektedir. Örnek olarak, İstanbul’da metrekaresi 4000 ila 5000 TL arası değişen bir semtte İzoduo’nun İstanbul gibi iller için ürettiği ürün grubu ile 100 metrekarede 4 ve 6 metrekare kazanma fırsatı sunuyor. Devlet projeleri için İzoduo’yu kullanmakta çok kolay. Bayındırlık Bakanlığı’nın Poz Numarasında bulunan İzoduo, kamu binalarında da rahatlıkla kullanılabiliyor.

ÇEVRECİ ÜRETİM VE ÇEVRECİ BİNALAR

İzoduo üretim tesislerinde geri dönüşüme ve atık malzeme kullanımına önem veriyor. Atıklar üretim sürecine tekrar katılarak çevreye zarar vermesine engel olunuyor. Yüksek kaliteli beton üretimine uygun ve klasik binalara göre daha sağlıklı, çevreye saygılı, işletme giderleri ile daha ekonomik olan yüksek performanslı binaları tanımlayan LEED yeşil bina derecelendirme sistemi, İzoduo tesisleri için gönüllü bir standarttır.