Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Su tasarrufunun yeni gözdeleri

Dünyada küresel ısınma ile birlikte azalan tatlı su kaynakları yüzünden birçok kurum ve kuruluş, çalışmalar gerçekleştirerek suyun verimli kullanımı konusunda kullanıcılara bilgi veriyor. Kimi zaman ise kullandığımız muslukları üreten firmalar ürettikleri armatürlerin daha az su sarf etmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirdiler. Son günlerde hayatımıza girmeye başlayan termostatik özellikli bataryalar ise bunlara sadece bir örnek.

Gerek banyoda gerekse mutfakta sıcak su açıldığında ve kullanım esnasında su sıcaklığı ayarlayana kadar boşa akıtılıyor ve ciddi su israfı yaşanıyordu. Bunun önüne geçen termostatik özellikli bataryalar artık su israfında ciddi öneme kavuşuyor.

KOLAY VE GÜVENİLİR KULLANIM

Adell Armatür ve Vana Fabrikaları A.Ş. tarafından kendi AR-GE laboratuvarlarında geliştirilen termostatik özellikli armatürler, su tasarrufunun yeni gözdesi. Kullanılmaya başlanıldığında ciddi su tasarrufu sağlayacak ürünü ise Endüstriyel Tasarımcı Hatice Armağan tarafından tasarlandı. Seride dikkat çeken elegant bir eğim kullanıcılarının göz zevkine ve ergonomi fonksiyonlarına hitap ediyor. Bu eğim sayesinde volanlar gövdeden belli bir mesafe uzaklaşarak, kullanıcısına kolay kullanım sağlayan bir mesafeye geliyor. Silindir bir gövde üzerine T oluşturacak şekilde yerleştirilen eğimli volanlarla serinin tüm ürünleri bir aile oluşturuyor. Termostatik batarya serisi banyo, duş, lavabo ve tezgah üstü evye bataryası olarak dört farklı üründen oluşuyor.

KLASİK BATARYALARA GÖRE YÜZDE 30 TASARRUF

Kullanıcılar için kolaylık ve güvenlik sağlayan bu sistemle birlikte; çocuk ve yaşlı emniyetinden, su, enerji ve zaman tasarrufuna kadar birçok avantajı ve konforu da beraberinde getiriyor. Termostatik batarya klasik bataryalara göre yüzde 30 tasarruf sağlıyor. Termostatik batarya teknolojisi, kullanıcılara sıcak ve soğuk suyun derecesini sabitleme imkânı veriyor. Bu sayede yaşlıların ve çocukların sıcak sudan haşlanma ihtimali gibi önemli bir sorun çözümlenmiş oluyor. Ani bir şekilde, soğuk su kesilirse, termostat sistemi sayesinde gelen sıcak su da aynı anda kesiliyor. Böylece, ani basınç değişikliklerinden kaynaklanan sıcaklık değişimlerinin kullanıcıya olumsuz yansımasının önüne geçilmiş oluyor. Termostatik serisinde standart yüzey kaplama seçeneği olarak krom yüzey kaplama seçeneği sunuluyor.