Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Çevreye saygılı lüks yaklaşım

Eczacıbaşı’nın mutfak mobilyaları alanında faaliyet gösteren markası İntema Mutfak’ın yeni mutfak teşhir konseptiyle yenilediği mağazaları, mutfak ve dekorasyon tutkunlarından büyük ilgi görüyor.

Dünyaca ünlü tasarımcı ve iç mimar Atilla Kuzu tarafından “zamansızlık” ve “yalınlık” kavramları ile geçtiğimiz yıl yeniden tasarlanan İntema Mutfak Nişantaşı, İzmir ve Ankara mağazaları, müşterilerine modern, şık ve rahat bir alışveriş ortamı sağlıyor.

ZOOM/ TPU tarafından yapılan iç mekân tasarımda mutfak mağazaları içinde ziyaretçilerin rahatı ve özgürlüğü için alan yaratabilmeye özen gösterildi. Mutfak planlamasında ne gereğinden fazla, ne de gereğinden az modül kullanılarak, müşterilerin ihtiyacını en doğru şekilde karşılayacak tarzda ve adette mutfaklar yerleştirildi.

Makro trend olarak kabul edilen “çevreye duyarlılık” ve “tabiata yakın olma” yaklaşımının, mağaza planlamasında önemli bir yere sahip olması hedeflendi. Bu yaklaşımla, ahşap kaplama seçenekleri günümüz beklentilerini yansıtacak şekilde yeniden tasarlandı.

DİGİTAL EKRANLAR VE LED TEKNOLOJİSİ

İntema Mutfak’ın “Modern Romantizm” adını verdiği yeni koleksiyonundan izler taşıyan yeni mutfak teşhirleri, tonsür tonda beyaz renkler ve farklı ahşap kaplamaların birlikte kullanılmasını içeriyor.

Yeni mağazalarda fütüristik bir ortam yaratmak için farklı tipte aydınlatma seçenekleri, digital ekranlar ve LED teknolojisi kullanıldı. Şeffaflığın önemli olduğu yeni konsept dahilinde yarı geçirgen üniteler ve farklı formlar bir arada yer aldı. Ziyaretçilere konforlu bir mutfak seçim atmosferi yaratılmak istenen mağazalarda, ziyaretçi görüşme odaları ve müşterilerin seçtikleri ürünlerin kendi mutfaklarında nasıl olacağını hayal etmelerini kolaylaştıracak özel bir mutfak kapak standı tasarlandı.