Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Hassas kesim işlerinde hatasız sonuçlar

Bosch, cephe, teras ve yer kaplamalarındaki tüm hassas kesim işlemlerinde en iyi sonucu veren, kompakt ve sadece 11,8 kg ağırlığındaki hafif tezgâh üstü raylı gönye kesme PCM 7 S’yi piyasaya sundu.

Geniş parçalar üzerinde çalışılmasına olanak sağlayan kayma fonksiyonu ve maksimum kullanım kolaylığı için esnek kenar uzantıları ile donatılan, hafif ve kompakt raylı gönye kesme PCM 7 S, kesme hattını aydınlatan lazer ışığı sayesinde hassas ve hatasız kesimler yapılmasını sağlıyor.

TÜM STANDART KESİMLER İÇİN UYGUN

Kare kereste, tahta döşeme ve yer kaplamaları kesimi gibi tüm standart kesimler için uygun olan PCM 7 S; oluk kesim, raylı kesim ve çapraz kesimlerle, cephe kaplama, teras kaplama ve yer kaplama gibi işlemlerin kolaylıkla gerçekleştirilmesini sağlıyor.

11,8 kilogramlık ağırlığı ve entegre taşıma sapı sayesinde kullanımı ve taşıması çok kolay olan PCM 7 S, taşıma esnasında sabit bir halde kalarak ileri-geri hareketi ile bileği de yormuyor.

Testere bıçağının 4800 dev/dk strokunu sağlayan 1200 Watt gücünde bir motora sahip olan, kayar raylı gönye kesme PCM 7 S; lazer ışık ile kesme hattını aydınlatarak kullanıcının hassas bir kesim yapmasına yardımcı olurken, kesme işlemi sırasında parçayı sabitleyen kelepçeyle de iş güvenliği sağlıyor.

Geniş parçalar üzerinde çalışılmasına olanak sağlayan kayma fonksiyonuna sahip kompakt PCM 7 S; çekme fonksiyonu kullanılarak iki taraflı esnek yan uzantıları sonuna kadar açıldığında dik testere bıçağıyla 220 mm’ye kadar çapraz kesim gerçekleştirebiliyor.

Yatay gönye kesimi için tezgâhı sağ ya da sol yöne doğru 47°ye kadar döndürülerek, parçanın testere bıçağına göre pozisyonunun ayarlanabildiği testere, otomatik bir şekilde en çok kullanılan çalışma açıları olan 15°, 22,5°, 30° ve 45°de kilitleniyor. Dikey gönye kesimleri gerçekleştirmek için de testere bıçağı dâhil olmak üzere bütün alet kolu 45°ye kadar döndürülüyor.

Tüm kontrol tuşları rahatça görülebilen, ergonomik bir şekilde biçimlendirilmiş ve kolay kullanılabilir durumdaki PCM 7 S’nin toz emme noktasına standart bir elektrik süpürgesi takılarak çıkacak toz da minimuma indiriliyor.

Dayanıklı çalışma tezgâhı PTA 2400 ve esnek silindirli stant PTA 1000 ise kullanıcının ayakta rahat bir şekilde testereyi kullanmasına olanak sağlıyor.

40 dişli “standart” Bosch testere bıçağı ile teslim edilen raylı gönye testere PCM 7 S, Bosch el aletleri yetkili satıcıları ve yapı marketlerde kullanıcılarını bekliyor.