Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İnanlar İnşaat’tan Sarıyer’e Terrace Bahçe

Sarıyer´de yapımına başlanan Terrace Bahçe toplam 4 bin 90 metrekare arsa üzerine inşa edilecek. İnşaat alanı 14 bin 326 metrekare olan, üç blok ve 76 daireden oluşan projede, büyüklükleri 56 ile 211 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere toplam 14 tip daire yer alıyor.

ŞEHRİN İÇİNDE SAKİN BİR YAŞAM

Terrace Bahçe, şehirden uzaklaşamayan ama şehir yoğunluğundan kaçmak isteyenler için iyi bir alternatif. Karadeniz, Boğaz ve orman manzaralı proje hem tasarımı hem de konumu itibariyle bölgede dikkat çeken projelerden biri. Söz konusu bölgede ağırlıklı olarak müstakil bir yapılaşma mevcutken, Terrace Bahçe dört katlı üç bloktan oluşuyor. Farklı daire seçeneklerinin yanı sıra projede bahçe ve çatı dubleksleri de yer alıyor. Dolayısıyla bölgedeki önemli bir ihtiyaç proje ile karşılanmış oluyor. Terrace Bahçe projesiyle konut sahiplerinin bir taraftan doğanın içinde doğal yaşamın tadını çıkarırken, diğer taraftan da güvenli ve huzurlu bir site yaşamına sahip olmaları hedefleniyor.

ULAŞIM OLANAKLARI DİKKAT ÇEKİYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, İstanbul trafiğini rahatlatmak için planladığı 13 tünelden biri olan Sarıyer – Çayırbaşı Tüneli’nin Çayırbaşı çıkışı, Terrace Bahçe’ye iki dakika mesafede yer alıyor. Bölge halkının şehre bağlanmak için kullandığı, fakat trafik yoğunluğu yüzünden saatler harcadığı Sarıyer Sahil Yolu artık bir sorun olmaktan çıkıyor. Bölge halkı, Sarıyer trafiğine girmeden, bağlantı yolu üzerinden sadece beş dakikada şehre ulaşıyor. Bin 950 metre tünel ve 3 bin 870 metre bağlantı yolundan oluşan ve bölgeyi 3’üncü köprü yoluna bağlayan projenin, Mayıs ayında bitmesi planlanıyor. Bu arada Hacıosman’a kadar inşa edilen, Şişhane – Taksim – Maslak Metrosu’nun yıl sonunda hizmete girmesiyle, iyice rahatlayacak olan trafik, konut projelerinin cazibe merkezi konumundaki Sarıyer’in değerini bir kat daha artıracak. Tünel yoluyla Çayırbaşı’na ulaşıp, özel park alanlarına, araçlarını park edecek çevre halkı, otobüs seferleriyle, metroya rahatlıkla ulaşabilecek.

PROJEYE UYGUN RENK VE DOKU

Yapı taşıyıcı sistemi betonarme perde ve kolonlardan oluşan Terrace Bahçe, radye jeneral temel sistemi ile inşa ediliyor. Terrace Bahçe dış cephesinde, mimari projeye uygun renk ve dokuda ısı yalıtım köprülü PVC ve compact laminat kaplama cephe, doğrama sistemleri ile ısı ve ses izolasyonu özelliklerine sahip ısı cam kullanılacak. Terrace Bahçe’de, yüzme havuzu ve güneşlenme terasının yanı sıra, fitness center ve sauna bulunuyor.