Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Ekşioğlu’ndan Akkent-2 Çekmeköy Evleri

Ekşioğlu Akkent-2 Çekmeköy Evleri, 9 dönüm arazi üzerinde 6 ayrı blokta toplam 128 daireden oluşuyor. Yüzde 60 yeşil alana sahip olan projede, yeterli miktarda açık otopark, büyük ve küçük yüzme havuzu, çocuk oyun alanı, basket sahası ve 24 saat güvenlik bulunuyor.

165 metrekare (3+1) ve 128 metrekare (2+1) dairelerden oluşan projenin inşaatında C30 hazır beton, nervürlü demir, en ileri kalıp teknolojisi kullanılarak betonarme karkas taşıyıcı sistem ve bohçalama temel oluşturulurken binaların ısı yalıtımı – su izalasyonu en ince detayları ile hesaplanarak mantolama dış cephe sistemi uygulanmış.

En son deprem yönetmeliğine uygun olmakla beraber yapı denetim firması tarafından kontrol ediliyor. Ekşioğlu Akkent Çekmeköy Evleri Şile otobanı ile Ümraniye minibüs yolunun kesiştiği noktada üçgen arazi içerisinde bulunuyor. Ulaşım sorunu olmayan bölgede başlanılan Üsküdar-Marmaray bağlantılı metronun da çevrede bulunan projelere talebi artıracağı aşikar.