Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Grofen ihtiyaçlara cevap veriyor

Hizmet verdiği sektörlerde doğru, kaliteli, güvenilir ürünler sunmak, verilen hizmet sonrası müşteri memnuniyetini sağlamak üzere çalışmalarını sürdüren Grofen, iki yeni ürünü pazara sunuyor.

GROCARBO-B

Yüzde 100 karbon esaslı EPS ısı yalıtım levhası “Grocarbo-B”, 60×120 cm boyutlarında binili (lamba-zıvana) olarak üretilen yüzeyindeki yüksek sıva aderansını artırıcı kanalları bulunan enjeksiyonlu bir levhadır. Kullanılacak iklim ve detay özelliklerine göre, 3/4/5 cm kalınlıklarda, 16-20 kg/m3 yoğunluklarında üretiliyor.

Grocarbo-B, yüzde 100 karbon esaslı EPS ısı yalıtım levhaları uygun yardımcı malzemeler ile birlikte kullanılarak eski ve yeni binaların dış cephelerine uygulanan ısı yalıtımı sistemidir. Zaman içinde boyutları değişmez, esnek yapısı sayesinde genleşme ve büzülmelerden kaynaklanan dış cephe sıva, boya ve kaplama çatlaklarını önler. Yüksek su buharı geçirgenliği sayesinde iç cephelerde rutubetlenmeyi önler. Kolay alevlenmez.

Çürümez ve kokmaz. Sağlığa ve çevreye zararlı değildir (DIN 4102’ye göre B1 sınıfı, DIN EN 13501-1’e göre yangın sınıfı E). Yüksek ısı yalıtımı sağlar.

GROKİM RESTO PL

Kireç esaslı, tarihi binaların sıvanması ve restorasyonunda kullanılan, özel katkılar içeren sıva malzemesidir. Tarihi binaların sıvalarının onarımlarında, doğal taş, tuğla duvar denizlerinin onarımında, iç ve dış sıvaların tamiratlarında ve restorasyon yüzey onarımlarında kullanılabilir.

Özel formülasyonu sayesinde, geleneksel harçlar ile aynı mekanizmada çalışarak, restorasyonlar için en uygun malzemedir. Kolay hazırlanır ve uygulanır. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özelliğine sahiptir, renklendirilebilir.