Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Con-imex özel ihtiyaca uygun ürün ve hizmetler sunuyor

CON-ART

Con-imex, ürün portföyü içerisinde yer alan tüm ürünleri, kullanıcıların talepleri doğrultusunda tıpkı bir terzi gibi dizayn ediyor. Gerek farklı renk seçenekleri gerekse farklı tasarımlarıyla uygun kullanım için, teknik ve mimari ofisinin katkıları ile ilk günden beri özel olarak tasarlanıyor. Con-art hizmet anlayışı da bu noktada doğan bir hizmet anlayışı. Buradaki amaç karşı tarafın yaşam ve kullanım şekline göre, sadece kendisi için tasarlanmış binaları tıpkı haute–couture bir giysinin kişiye verdiği kendini özel hissetme duygusu ile kullanıcılara sunabilmek.

CON-STEEL

Katlanabilir yaşam konteynerleri üretmek üzere 2004 yılında Adana’da kurulan ve zaman içinde ürün portföyüne yaşam kabinlerini ve prefabrik çelik bina üretimini de dahil ederek yoluna devam eden Con-imex, tescilli markası Con-steel ile sektörün önemli bir ihtiyacına cevap veriyor.

Con-steel, taşıyıcı kolon ve makaslardan oluşan, tek veya 2 katlı geniş mekânlar yaratılabilen tamamı ile demonte bir tasarım olarak satışa sunuluyor. Çabuk kurulması, gerektiğinde sökülerek demonte vaziyette depolanabilmesi ürünün en önemli avantajı. İç ve dış cephelerde kullanılan poliüretan sandviç paneller ile yapı içerisinde ihtiyaca uygun bölümler oluşturulmasına izin veren Con-steel, düz bir beton zemin üzerine kurularak teşkil ediliyor. Con-steel ürünlerinde, elektrik tesisatı ankastredir.

CON-FLAT

Modüler, demonte, katlanabilme, çok katlı yapılabilme ve birleştirilebilme özellikleri ile sınırsız çözümler yaratılabilen Con-imex’in ilk tasarımı. Modül; bir alt şase, bir üst şase ve dört taşıyıcı kolondan oluşuyor. Con-flat ürünlerinde, elektrik tesisatı duvar panelleri içerisinde teşkil ediliyor. Standart 20 feet’lik modüllerden 1 kamyonda 4 adet ve 1 tırda 8 adet taşınabiliyor.

CON-CABİN

Tek hacim olarak yapılabilme özelliği ile demonte, katlanabilir ve taşınabilir boyutlarda Con-imex’in ekonomik bir tasarım. Con-cabin de tavan şasesi sandviç duvar panelleri tarafından taşınıyor. Con-cabin ürünlerinde, elektrik tesisatı ankastredir. Standart 20 feet’lik modüllerden 1 kamyonda 4 adet ve 1 tırda 8 adet taşınabiliyor.

CON-FRİGO

Con-imex’in 0 ve 25 C derece olmak üzere iki farklı soğutma cihazı seçeneği ile sunulan “Modüler Soğuk Hava Deposu’’ adını verdiği bir ürün.

CON-RENT

Şantiye mobilizasyonları esnasında, finansman maliyetlerini minimuma indiren, ihtiyacınız süresince kullanabileceğiniz, stoklama ve bakım maliyetlerini üstlenmeyeceğiniz, ürün kira bedellerinin gider sayılacağı ve kiralama süresi içerisindeki harcamalarınızın taksitlendirileceği ayrıcalıklı bir hizmet olan Konteyner Kiralama yani Con-rent, Con-imex’in 2009 yılının ikinci yarısında Demonte Prefabrik Yapı Sektörüne kazandırdığı en son yeniliği olma özelliğini taşıyor.

HİZMET VE ÜRÜNLERİN KAPSAMI

1)Modüler

2)Demonte

+ Katlanabilir

+ Taşıyıcı konstrüksiyonda özel profillendirilmiş sac kullanımı

+ Taşıyıcı konstrüksiyonun elektrostatik toz boya ile boyanması

+ İç ve dış duvarlarda sandviç panel kullanımı

+ İç ve dış duvarlarda IPN (Alev Almayan – Yanmaz) panel kullanılması

+ Elektrik tesisatının duvar panelleri içerisinde olması

+ İki katlı yapıların tek ara şase ile imal edilmesi

+ İstenildiğinde projeye göre kapı ve pencere yerlerinin değiştirilebilmesi

+ Yedek parça tedariği ile iki katlı ünitelerin istenildiği taktirde tek tek ayrı modüller olarak kullanılabilmesi

+ Formaldehit içermeyen malzeme kullanımı