Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Ant Yapı Bomonti´de İkiz Kule İnşa Ediyor

Ant Yapı tarafından Şişli Bomonti’de 25 bin metrekare alana yapılan Anthill Residence, 54 katlı 2 kuleden ve içerisinde cafe, restoran, market, çeşitli büyüklükteki ve değişik amaçlı mağazalardan oluşan butik bir çarşıdan oluşuyor. Projede konutların fiyatı 250 bin dolardan başlıyor ve 1 milyon 373 bin dolara kadar yükseliyor. Toplam 804 konutun bulunduğu projede en küçük 1+1 konutlar 86 metrekareden başlayıp, 4+1 dairelerde 220 metrekareye kadar değişen aralıkta. Proje akıllı bina konsepti ile duygusal zekanın (EQ) birleştiği bir proje olarak lanse ediliyor.

Anthill Residence Projesi kapsamında çocuk oyun alanı ve oyun grupları, tırmanma duvarı, basketbol ve voleybol sahası, mini golf alanı ile yeterince ağaçlandırılıp, çimlendirilmiş peyzaj düzenlemesi, açık yüzme havuzu, güneşlenme teraso, snack bar, anfi tiyatro, Karınca Tepesi (seyir terasları, yürüyüş parkurlar ve barbekü alanları); sosyal tesis içerisinden Spa ve ftness center, Squash, iç mekan kayak pisti, sauna, buhar odası, Türk Hamamı, çok amaçlı toplantı salonu, bilardo, masa tenisi, kafeterya, yönetim alanları ve kapalı yüzme havuzu mevcut.

İSTANBUL’UN MERKEZİNDE KONUMLANIYOR

Anthill Residence, Şişli Bomonti’de lokasyonu itibari ile İstanbul’un merkezinde ve ulaşımı rahat olan bir bölgede. Anthill’in yanında yer alan Kağıthane Tüneli ile TEM yoluna, Bomonti Dolmabahce Tüneli ile de Taksim, Maçka ve Boğaz’a ulaşmak 2-3 dakika sürecek. Çok yakınında otel, üniversite, kültür merkezi, alışveriş merkezlerinin yer alacağı cazibe merkezinde yer alan Anthill Residence; 25 dönüm üzerinde 54 katlı iki kule ve butik çarşıdan oluşuyor. 5 bin metrekarelik butik çarşı, 4 bin 500 metrekarelik sosyal tesis, 40 bin metrekarelik kapalı otoparkı ve toplamda 150 bin metrekarelik inşaat alanı ile proje, 400 milyon dolarlık yatırım değerine sahip. Modüler inşaat sistemi inşa edilen Anthill’da bu özellik sayesinde ev sahipleri konutlarına şekil verebilecek.