Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Pendik’te yükselen yeni yaşam alanı: Meridyen Evleri

İnşaat sektörünün krizin etkilerinden sıyrılarak biraz da toparlanmaya başladığı 2010 yılında sektör oyuncuları yeni projelerle heyecanı yükseltiyor. Özellikle yapılaşmanın hızla sürdüğü ve göz alıcı tasarımların bir bir yükseldiği Pendik bölgesinde mimari konsepti ve uygun ödeme koşullarıyla farklılığını gözler önüne seren Meridyen Evleri, şehirden kopmadan kaliteli bir konuta sahip olma sorununu en ekonomik boyutta çözmeyi hedefliyor.

Günümüzde İstanbul gibi büyük, kalabalık ve daha da önemlisi deprem riskiyle yaşayan bir metropolde kullanışlı ve bahçesinde çocukların güvenle oynayabileceği modern konutların büyük çoğunluğu şehir merkezlerinden kilometrelerce uzakta inşa ediliyor. Bunun sonucunda gerek oturmak, gerekse yatırım amacıyla konut almak isteyenler, şehir merkezinin sunduğu ulaşım, alışveriş, eğitim ve eğlence olanakları ile şehirden uzakta ama daha güvenli ve huzurlu bir yasam arasında tercih yapmak zorunda kalıyor. Meridyen Evleri, konut arayanların kent merkezinden uzaklaşmak zorunda kalmaması düşüncesinden hareketle, Pendik’te konumlanmış durumda.

HF Mimarlık’tan Mimar Hakan Çiftçi ve Fatih Sönmez’in imzasını taşıyan projede birçok detay konutları satın alacak kişiler üzerinde yapılan anket sonucu şekillenmiş. Meridyen Evleri’nde renklerin önceliği ilk göze batan unsurlardan.

NEDEN MERİDYEN EVLERİ?

Evko Mühendislik Ataşehir’de yaptığı konutlardan sonra İngiliz ortağı Meot Yapı’yla birlikte gerçekleştirdiği Pendik Gözdağı’ndaki 24 bin metrekare inşaat alanlı Meridyen Evleri’ni 12 ay gibi çok kısa bir sürede taahhüt ettiği tarihten önce bitirme aşamasına getirmiş durumda. Meridyen Evleri 5 blokta toplam 137 daireden oluşuyor. Büyüklükleri 45 metrekare ile 195 metrekare arasında değişen konutların fiyatları 60 bin TL ile 200 bin TL arasında farklılık gösteriyor. Minimum yüzde 30 peşinatla, 60 aya kadar yüzde 1 faiz oranıyla vadeli ödeme imkanı sunulan projede tamamı peşin ödemelerde ise yüzde 7 oranında indirim uygulanıyor. Buna göre; firmanın kendi bünyesinde yaptığı taksit olanaklarıyla ayda 800 TL’den başlayan fiyatlarla Meridyen Evleri’nden ev sahibi olmak mümkün. Toplamda bu yıl 1000 daireyi hedef alan Evko-Meot, uygun fiyattan ev sahibi olmak, aynı zaman da iyi bir yatırım yapmak isteyenler için tercih nedeni.

AVANTAJLI KONUM

Pendik Köprüsü’ne bin 100 metre Pendik şehir merkezine bin 900 metre Gözdağı Sosyal Tesisleri’ne 400 metre ve yeni yapılan Pendik Devlet Hastanesi’ne ise sadece 750 metre mesafede yer alan Meridyen Evleri, Pendik, Kartal, Kurtköy ve D-100 karayoluyla İstanbul’un diğer bölgelerine hem özel hem de toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşılabilecek, ulaşım sorunu olmayan bir konumda bulunuyor.

Kısa bir süre önce satışa çıkarılmasına rağmen şu ana kadar yaklaşık yüzde 80’i satılan projede su ve ısı yalıtımı, çift asansör, kapalı otopark, sığınak, kapıcı dairesi, su deposu, çocuk oyun alanları, jeneratör, yapısal ve bitkisel peyzaj düzenlemesi, yangın ihbar butonları gibi özellikler mevcut.