Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Çatılarda havalandırma ve su izolasyonu

Çatılarda havalandırma sağlayan mahya bandı Airband, Ar-Ge çalışmaları ile güçlenerek yerini Figoroll Plus’a bırakıyor. Yapışkan özelliği ve labirent teknolojisi ile Braas Figoroll Plus, çatılarda koruma sağlıyor.

Figoroll Plus Almanya tasarım ofislerinde geliştirilen çift kanallı labirent teknolojisi ile üretildi. Çatılardaki mahya hatlarında harçsız ve havalandırmalı kullanım sağlayan Figoroll Plus mahya bantları; estetik görünümlerinin yanı sıra su yalıtımı da gerçekleştiriyor. Braas’ın nefes alan modüler çatı sistemi, artık çift havalandırma kanallı Figaroll PLUS ile daha fazla nefes alıyor. Çatılardan içeriye sızmaya çalışan yağmur ve kar sularına karşı direnç gösteren Figoroll Plus mahya bantları; esnek yapısı ile uygulama kolaylığı sağlamasının yanı sıra kendiliğinden yapışkanlı silikonize folyo şeritleri ile çatı örtüsüne kolayca monte edilebiliyor.

Dünyada 50’den fazla bölgenin iklim özelliklerinin uygulandığı Braas rüzgar tüneli performans testlerinden diğer Braas ürünlerinde olduğu gibi tam not ile geçerek tüketiciye sunulan Figoroll Plus mahya bantları; UV ışınlarına karşı da güçlü direnç göstermekte; bu sayede çatıların ömrünü uzatan önemli bir çözüm ürünü olmaktadır.

Merkezi Almanya’da bulunan kiremit ve çatı sistemleri üreticisi Monier Grup’un, 4 kıtada, 42 ülkede 150’den fazla üretim tesisi ve 10.000’in üzerinde çalışanı bulunuyor. Türkiye’de Braas markası ile 1998’den beri üretim gerçekleştiren firmanın 36.000 m2 alan üzerine kurulu Gebze tesisleri; tam otomasyonlu uygulama teknolojisi ile dünyanın en büyük kiremit üretim fabrikalarından biri olma özelliğine sahip.