Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Tünel´de Bir Apartman: Belkıs

Segment İnşaat, İstanbul kent merkezlerinde hem eski yapıların restorasyonu hem de yeni inşaatlar kapsamında; konut ve ofis fonksiyonlarına yönelik bina projelerini, ‘apartman’ üst başlığı altında hayata geçiriyor. Beyoğlu Meşrutiyet Caddesi’ndeki tarihi Şimal Merdivenleri’nin üzerinde konumlanan “Belkıs” ile “Apartman” konseptinin ilk projesine başlayan Segment İnşaat, (Maçka, Beşiktaş, Nişantaşı, Gümüşsuyu’nda yapacağı yeni ‘apartmanlar’ ile) İstanbul’daki gayrimenkul anlayışını yeniden yorumlamayı hedefliyor.

Segment inşaat tarafından geliştirilen ‘Apartman’ konsepti; kentin ulaşım ve sosyal olanaklarını, binanın güvenliği ve farklı hizmetleriyle birlikte, konfor içinde sunan gayrimenkul projeleri olarak tanımlanıyor. Projeler, bulunduğu lokasyonda, konumu, hikayesi, mekan kurgusu, sıra dışı mimarisi ile nirengi noktaları yaratan özgün yapılar olarak ifade ediliyor.

APARTMAN TADINDA BİR REZİDANS

Kentin merkezinde, modern hayatın gereklilikleri dikkate alınarak tasarlanan bu bina, rezidans konforuna sahip ‘apartman tadında’ bir yapı olarak duruyor. Proje sadece gayrimenkul ihtiyacını karşılamanın yanında sahiplerine bir yaşam tarzı da sunuyor. Tarihi İstanbul dokusunun hissedilerek yaşanacağı apartmanda kültür-sanata, müziğe ve eğlenceye yakın bir hayatın sözü veriliyor. İstanbul’un hafızasında kendisine farklı bir yer edinmeye aday olan yapı, ismi ile de son dönemin projelerinden ayrışıyor.

Antik Zeugma ve Aspendos kentlerinin günümüzdeki ismi Belkıs, tarih öncesi var olduğu farz edilen Saba Krallığı’nın kadın hükümdarıdır. Üç kutsal kitap içinde yer alan, dişiliğin ve şehrin simgesel ismi Belkıs, apartman konseptli projelerin ilk binasına ismini veriyor. Segment İnşaat, Apartman kavramının bizlerde bıraktığı samimi, sıcak ve en önemlisi kişilikli karakterini Belkıs’a atfediyor. Böylece apartman hayatının özgünlüğünü, bir kadın varlığı üzerinden ifade etmeyi tercih ediyor. Mimar Boran Ekinci tarafından tasarlanan proje, binanın dış cephesindeki motifleriyle bir kadın duyarlılığının zarafetini ve güzelliğini hemen hissettiriyor.