Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Zemin teknolojilerinde profesyonellerin tercihi

Türkiye’deki en geniş ürün yelpazelerinden birine sahip olan Bostik Türkiye, “Zemin Teknolojileri” başlığı altında topladığı kendinden yayılan (self-levelling) şaplar, kuru şaplar, yüzey sertleştiricileri ile zemin işiyle uğraşan profesyonellerin ve projelerin ilk tercihi olmaya devam ediyor.

Çeşitli trafik yüklerine, kullanım amaç ve kalınlıklarına göre formülize edilmiş kendinden yayılan (self-levelling) şaplardan NivoTech serisi ürünler Bostik’in Çorlu tesislerinde, Roxol serisi ürünleri ise Fransa‘daki tesislerinde üretilmektedir. Üzerinde her türlü zemin kaplama malzemesinin güvenle uygulanabileceği NivoTech 105 (max 5 mm kalınlığa kadar) ve NivoTech 110 (max 10 mm kalınlığa kadar) sadece içeride kullanıma uygun formülize edilmiş, üstün basınç ve eğilme mukavemeti değerlerine sahip, verimli (sarfiyatı az) kendinden yayılan (self-levelling) şaplardır. Roxol Travaux Rapides (max 10 mm kalınlığa kadar) ise hızlı kuruma özelliği ile 2 saat gibi kısa bir sürede istenilen mukavemet değerlerine ulaşan, hızın önemli olduğu tadilat ve yenileme işlerinde tercih edilen kendinden yayılan (self-levelling) bir şaptır. Roxol Flex ise hem içeride hem de dışarıda kullanıma uygundur. Ayrıca endüstriyel zeminlerde, lastik tekerlekli araç trafiğinin olduğu yerlerde ve 30 mm‘ye kadarki kalın uygulamalarda da kullanılabilme özelliği ile benzersiz bir kendinden yayılan (self-levelling) şaptır.

Kuru, çimentolu şaplarda da alternatifli seçenekler sunan Bostik‘in ürün portföyünde normal kuruma süresine sahip NivoTech DS 2050, hızlı kuruma ve yüksek mukavemet özelliğine sahip NivoTech ChapRapid ve konsantre (ekonomik) olarak piyasaya sunulan NivoTech ChapMix yer almaktadır. Özellikle kendinden yayılan (self-levelling) şapların altında, su yalıtım sistemleri öncesinde terasta, balkonda, banyo, tuvalet vb… ıslak hacimlerde dolgu, tesviye ve meyil amaçlı olarak kullanılan kuru şaplar beton pompası, mikseri veya betonyerin girmediği, çalışamadığı mekanlarda uygulayıcısına kolaylık, temizlik ve pratiklik sağlamaktadır. İstenilen kalınlığa kadar kullanılabilme özelliği ile esneklik ve kolaylık sağlayan, NivoTech DS 2050 normal kuruma süresine ve mukavemet değerlerine sahiptir. NivoTech ChapRapid ise 2 saat gibi kısa bir sürede yüksek mukavemet değerlerine ulaşan ve uygulayıcısına hızlı iş yapma imkanı tanıyan emsalsiz bir çimentolu kuru şaptır. NivoTech ChapMix ise şantiyedeki kuru kum ile çeşitli oranlarda karıştırılarak uygulama alanında hazırlanabilme özelliği ile konsantre (ekonomik) bir kuru şaptır.

Çeşitli aşınma ve basınç dayanımları ve değişik renk alternatiflerine sahip yüzey sertleştirici ürünleriyle Bostik, endüstriyel zeminlerde de tercih edilen marka olmaya devam etmektedir. Standart olarak her zaman gri, kırmızı, sarı ve yeşil renk tonlarının yanında projeye özel renkler de (siyah, kahverengi vb…) profesyonllerin kullanımına sunulmaktadır. Yüzey sertleştirici ürün grubunda yer alan SH Q sadece kuvars agregalı olma özelliği ile standart aşınma ve dayanım özelliklerine sahiptir. SH QC ise kuvars-korunt karışım agregalı olup daha fazla aşınma ve basınç dayanımının istendiği yerlerde tercih edilen bir yüzey sertleştiricidir. SH C ise sadece korunt agregalı olup 2 cm3 ‘ten daha az aşınma dayanımına ve 75 N / mm2’den daha fazla basınç dayanımına sahip üstün özellikli bir yüzey sertleştiricidir.

NivoTech PSG ise iki komponentli, polisülfid dolgu olup zemin imalatlarının tamamlayıcı bir ürünüdür.

“Bir Grup Üç Sektör” sloganıyla her zaman yenilikçi ürünler üretiyoruz.