Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

ASHRAE YENİ GLOBAL GENEL MERKEZ BİNASININ HAVA KANALLARI AFS’DEN

Hava kanalı üretimi alanında öncü AFS Boru, Amerika’daki ASHRAE yeni global genel merkez bina projesine hava kanalları ile çözüm sundu.

1894 yılında kurulan ASHRAE (American Society of Heating Refrigerating and Air Conditioning Engineers); ısıtma, havalandırma, iklimlendirme, soğutma ve ilgili alanlarda çalışmalar yürüterek insanlığa hizmet etmeye kendini adamış uluslararası bir dernek. ASHRAE, yapılarda kullanılan en yeni ve en son teknoloji HVAC&R ekipmanlarının vitrini olmak için iki katlı, 6.200 metrekarelik bir binayı renove ediyor.

Lider hava kanalı üreticisi olan ve 78 ülkeye havalandırma ürünleri ihracatı gerçekleştiren AFS, inşa sürecinde projenin hava kanallarını sağlayarak ASHRAE’e destek oldu.

ASHRAE’İN GELİŞTİRDİĞİ TEKNİK STANDARTLAR VE TASARIM KRİTERLERİ ÜST DÜZEYDE KABUL GÖRÜYOR

Dünyada kendi Ar-Ge programına sahip olan nadir derneklerden biri olan ASHRAE’in özellikle geliştirdiği teknik standartlar ve tasarım kriterleri tüm dünyada en üst düzeyde kabul görüyor.

Değişen ve gelişen şartlara göre, belirli sürelerle gözden geçirilen ve yeniden yayımlanan bu standartlar, ilgili alanda çalışan mekanik tesisat mühendisleri ve müteahhitler ile mimarlar, danışman mühendisler, özel ve kamusal kurum ve kuruluşlar tarafından çok yakından takip ediliyor.

SEKTÖRÜMÜZDE ÖNEMLİ ROL OYNAYAN ULUSLARARASI MESLEK KURULUŞUNA DESTEK VERMEK VAZİFEMİZ

AFS Genel Müdürü Zeki Poyraz: “Yaklaşık 56.000’in üzerinde üyesi bulunan ASHRAE, teknik seminerleri ve workshopları ile bilgilerin ve tecrübelerin global olarak paylaşılmasını sağlamanın yanı sıra üyelerine ihtiyaç duyduğu teknik bilgiyi sunarak, HVAC&R için standartları ve teknik ilkeleri oluşturuyor. ASHRAE kurulduğu günden itibaren, bina iklimlendirmesi, ısıl konfor, iç hava kalitesi, binalarda enerji verimliliği, yeşil bina standartları üzerine düzenlediği kurslar, seminerler, kongreler, yayımladığı kitaplar vasıtasıyla bu alana yön vermiştir. Ayrıca HVAC&R profesyonelleri için sürekli eğitim ve iletişim ağı sağlıyor. Sektörümüzde bu kadar önemli rol oynayan uluslararası meslek kuruluşuna bu süreçte destek vermek vazifemiz. Bu desteğimiz kapsamında ayrıca Amerika’daki yeni global genel merkez binasında bir toplantı salonu “AFS Meeting Room” olarak adlandırılacak” dedi.