Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

ÇİMTAŞ’TA ALDAĞ KLİMA SANTRALLERİ TERCİH EDİLDİ

İklimlendirmenin konfor tarafında olduğu kadar endüstri segmentinde de başarılı uygulamalara imza atan Aldağ, Çimtaş’ın Bursa’daki tesisinin havalandırma ve iklimlendirmesini Aldağ klima santralleriyle sağlayacak.

ENKA’ya bağlı olarak kurulan Çimtaş, Türkiye’de 6 ve Çin’de 1 olmak üzere 7 ayrı tesiste, yapısal, basınçlı kap, boru ve tesis mühendisliği alanında yıllık 320.000 tonluk üretim kapasitesiyle faaliyet gösteriyor.

Çimtaş’ın Bursa’da 5.000 m² kapalı alana sahip, otomatik plaka/profil kumlama ve astar boyama hattı, Türkiye’deki ilk ve tek AISC 420-10 / SSPC-QP 3 sertifikasına sahip boyahanesi olarak özel bir öneme sahip.

Robotik kumlama olanaklarına sahip boyahanenin havalandırma ve ısıtmalı boya holleri bulunuyor. Çimtaş’ın geniş ve esnek kapasiteli üretim tesisinin yüksek teknolojiye sahip boyahanesinde havalandırma, iklimlendirmeyi Aldağ klima santralleri sağlayacak.

Aldağ’ın Çimtaş için ürettiği, ısı geri kazanımlı, yıkama üniteli, doğalgaz brülörlü, exproof fan ve motorlu klima santrallerinin tüm gövde iç yüzeyleri tamamen düzgün, pürüzsüz, yıkama ve silme temizliklerine uygun, hiçbir şekilde kaynaklı birleştirme bulunmuyor.

Isı geri kazanımı hücresi, yüzde 100 taze hava ile çalışma özelliğine sahip. Klima santralinin içerisinde bulunan sorption rotoru hem duyulur hem de gizli ısı transferi sayesinde yaz şartlarında nem alma, kış şartlarında nemlendirme ihtiyacını büyük oranda ortadan kaldırarak dört mevsim enerji tasarrufu sağlar.

Aldağ, iklimlendirmenin konfor tarafında olduğu kadar endüstri segmentinde de başarılı uygulamalara imza atmaktadır.