Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

FORM’DAN AVM’LERE YERLİ İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMLERİ

Form Şirketler Grubu’nun iştiraklerinden Form Endüstri Ürünleri, yenilikçi ve çevre dostu ürünleriyle yeni başarılara imza atıyor. AR-GE’si ve üretimi Form tarafından gerçekleştirilen Form marka yerli ısı pompaları, İzmir Hilltown AVM ve İstanbul Metropol AVM’nin iklimlendirme sistemlerindeki tercihi oldu.

Form Şirketler Grubu; iklimlendirme sektöründeki 55 yıllık tecrübesi, güçlü yabancı ortaklıkları ve başarılı AR-GE çalışmalarıyla müşterilerin iklimlendirme ihtiyaçlarını en son teknoloji ve çevre dostu ürünlerle karşılıyor. Climate Master firmasının 1993 yılından beri Türkiye temsilciliğini yürüten Form, bu tecrübesi ve yaptığı AR-GE çalışmaları ile Form markalı yerli üretim su kaynaklı ısı pompalarının imalatına başladı. Uzun yıllardır Türkiye’deki su ve toprak kaynaklı ısı pompası pazarının lideri olan Form, bu gelişmeyle birlikte ürün yelpazesini genişletirken, her türlü kurumsal iklimlendirme ihtiyacını da yerli üretim avantajıyla karşılamayı amaçlıyor. Enerji verimliliği ve maliyet anlamında müşterilerinin ihtiyaçlarını daha verimli karşılamak adına üretilen yerli su kaynaklı ısı pompaları, sektör profesyonelleri tarafından da büyük ilgi görüyor.

İZMİR HİLLTOWN AVM’NİN İKLİMLENDİRMESİ FORM’A EMANET

İzmir Karşıyaka’da bulunan Hilltown AVM, iklimlendirme ihtiyaçlarını için Form Endüstri Ürünleri ile el sıkıştı. Yatırımcısı Rönesans Gayrimenkul olan AVM, 68.000 metrekare kiralanabilir alana sahip, açık ve kapalı alan konsepti ile hizmet veriyor. Rönesans, diğer projelerinde olduğu gibi bu projesinde de hem soğutma hem ısıtma yapabilen ve kendi içinde ısı geri kazanımı sağlayarak yüksek verimlilik sunan Form ve Climate Master markalı su kaynaklı ısı pompası sistemlerini tercih etti. Sistemde kullanılan tüm üniteler bina otomasyonuna uyumlu BTL sertifikalı Bacnet kartına sahip. AVM’nin iklimlendirme ihtiyaçlarını karşılamak adına ortak hacimler ve mağazalar olmak üzere 400’e yakın su kaynaklı ısı pompası kullanıldı. Projede, yerli üretim olması ve yüksek verimlilik, otomasyon yapısı, geniş çalışma limitleri, satış sonrası desteği gibi birçok önemli özelliği sayesinde Form markalı su kaynaklı ısı pompaları özellikle tercih edildi. Projede kullanılan su kaynaklı ısı pompaları ile 6.000 kW’lık soğutma kapasitesi karşılanıyor.

METROPOL İSTANBUL AVM, FORM MARKALI YERLİ ISI POMPALARINI TERCİH ETTİ

Form Endüstri Ürünlerini tercih eden bir diğer firma ise, Metropol İstanbul AVM oldu. 250 mağaza, 5.000 metrekarelik eğlence ve performans alanı, 4.000 araç kapasiteli otopark, 5.000 metrekare çocuk ve genç oyun alanına sahip olan AVM, Leed Gold sertifikasına sahip. Projede ortak hacimler ve mağazalar olmak üzere 220 adede yakın su kaynaklı ısı pompası, sinema kısmında da 17 adet Lennox marka rooftop üniteler kullanıldı. Kullanılan ısı pompası ürünleri, Hilltown AVM’de olduğu gibi aynı anda hem soğutma hem ısıtma yapabilen ve bu esnada kendi içinde ısı geri kazanım yaparak yüksek verimlilik sağlayan WSHP modeller.